To już pewne - Usain Bolt po raz pierwszy pobiegnie w Polsce! Dla Kamili

 

To już pewne - Usain Bolt po raz pierwszy pobiegnie w Polsce! Dla Kamili


Opublikowane w czw., 22/05/2014 - 14:48

Już w zeszłym roku pojawiły się informacje o możliwym przyjeździe Usaina Bolta do Polski. Miał wtedy wziąć udział w zawodach w Warszawie. Potem czekaliśmy na niego podczas Halowych Mistrzostw Świata w Sopocie. Wtedy jednak kalendarz najszybszego obecnie sprintera na świecie, nie przewidywał startu w Polsce. Wprawdzie Bolt pojawił się na 4. Memoriale Kamili Skolimowskiej, tyle że był to Wellesey Bolt, ojciec słynnego biegacza.

Tym razem start Bolta w Polsce wydaje się już przesądzony i Bolt pokona 100m na Stadionie Narodowym w Warszawie podczas 5. Memoriału Kamili Skolimowskiej. Będzie miał okazję ustanowić nowy rekord imprezy na swoim dystansie, który obecnie wynosi 10,06. Rekordzistą od zeszłego roku jest Mike Rodgers. Bolt, sześciokrotny mistrz olimpijski i ośmiokrotny mistrz świata w Polsce będzie się startował po raz pierwszy

– Nigdy nie biegałem na stadionie piłkarskim. To będzie dla mnie coś nowego i unikalnego – powiedział Bolt organizatorom.

Bolt nie będzie jedyną gwiazdą memoriału. Mimo, że warszawskie zawody rozpoczną się kilka dni po Mistrzostwach Europy w Zurychu, swój udział w nich potwierdzili m.in. Tomasz Majewski, Piotr Małachowski, Anita Włodarczyk i wielu innych. Memoriał Kamili Skolimowskiej to największa impreza lekkoatletyczna w Warszawie i nie brakuje na niej wielkich nazwisk. W zeszłym roku na bieżni stadionu Orła oglądaliśmy Kima Collinsa i Nicka Symmondsa.

Sprzedaż biletów ruszyła 22 maja. Ceny zaczynają się od 39zł. Najdroższe bilety kosztują 199zł, ale w sprzedaży jest również pula biletów promocyjnych z 15% zniżką. 

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce