Już ruszyły zapisy na II Festiwal Pustelnika, a jeden z biegów będzie tylko za „piątkę”

 

Już ruszyły zapisy na II Festiwal Pustelnika, a jeden z biegów będzie tylko za „piątkę”


Opublikowane w pon., 05/02/2024 - 21:47

Do Wysowej – Zdroju w powiecie gorlickim po raz drugi zawita bardzo ciekawa impreza biegowa o nazwie Festiwal Pustelnika.

- Pierwszy Festiwal Pustelnika odbył się w ubiegłym roku 19 sierpnia, a w tym roku imprezę zaplanowano na sobotę 24 sierpnia. Do przebiegnięcia będą trzy wyjątkowe trasy. Znaczna część tras przebiega szlakami turystycznymi. Za wyjątkiem rejonu startu i mety cała trasa wiodła będzie drogami i ścieżkami Leśnymi – informuje Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów.

Biuro zawodów będzie znajdowało się w Parku Zdrojowym  w pobliżu startu i mety.

MARATON PUSTELNIKA-dystans biegu około 42.290 km - suma przewyższeń/spadku około 2350 m - 2 punkty odżywcze - 1 punkt z napojami - limit zawodników 300 osób (decyduje kolejność wpłat) - limit czasowy 10 godzin 

PÓŁMARATON PUSTELNIKA-dystans biegu około 23.600 km - suma przewyższeń/spadku około 1150 m  - 1 punkt odżywczy - limit zawodników 300 osób (decyduje kolejność wpłat) - limit czasowy 6 godzin

PIĄTKA ZA PIĄTKĘ-dystans biegu około 5 km - suma przewyższeń/spadku około 110 m  - limit zawodników 100 osób (decyduje kolejność wpłat) - limit czasowy 1 g

Organizatorami festiwalu jest Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wysowej - Zdroju "Przekrocz Granicę" przy współpracy z Gminą  Uście Gorlickie oraz Nadleśnictwem Łosie.

- Prace nad organizacją Festiwalu rozpoczęliśmy na drugi dzień po zakończeniu zeszłorocznych zawodów. Dziękujemy uczestnikom pierwszej edycji za wszelkie uwagi i porady, które uwzględniliśmy w przygotowaniach do tegorocznych biegów. W tym roku nasze biegi zostały zarejestrowane na stronie międzynarodowej organizacji ITRA i umieszczone w kalendarzu ITRA. Za ukończenie Maratonu Pustelnika uzyskacie 2 pkt, a za ukończenie Półmaratonu Pustelnika – 1 punkt – informują organizatorzy II Festiwalu Pustelnika.

- Warto dodać, że jednym z inicjatorów festiwalu jest ks. Rafał Igielski, który biega po górach, jeździ na rowerze i przez 10 lat był piłkarzem Grybovii. Jest wikariuszem parafii Wysowa-Zdrój, nazywanym przez wiernych nie bez przyczyny pustelnikiem, stąd też nazwa samego festiwalu. Mieszka bowiem sam w Blechnarce tuż przy granicy ze Słowacją i jest koordynatorem Centrum Duchowości im. Św. Andrzeja Boboli w Blechnarce. Podobnie jak rok temu będzie można pobiec za „piątaka”, taka cena będzie obowiązywała przy biegu na pięć kilometrów, który nosi nazwę „Piątka za Piątkę”  – dodaje nasz ambasador.

Zapisy oraz więcej informacji:

http://festiwalpustelnika.pl/

Fot: Archiwum Festiwalu Beskidnika

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce