Już trzeciego października VI Bieg Beskidnika

 

Już trzeciego października VI Bieg Beskidnika


Opublikowane w pon., 20/09/2021 - 14:37

Na malownicze ścieżki Magurskiego Parku Narodowego już za kilka dni wyruszą miłośnicy biegów górskich oraz Beskidu Niskiego. Przed nami szósta edycja Biegu Beskidnika.

- Celem imprezy jest nie tylko popularyzacja biegów, ale także promocja Magurskiego Parku Narodowego i Beskidu Niskiego, który o tej porze roku nabiera wyjątkowych barw. Będziemy rywalizować na trzech dystansach.

Tradycyjnie na 6 i 21 kilometrów i po raz pierwszy z okazji VI edycji Beskidnika na trasie 60 km dla grupy 60 zawodników. Dokładnie będzie to dystans około 63 km z Ożennej do Folusza, a startować będziemy na tym najdłuższym dystansie o 6 rano z Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Ożennej. Miejsca na ten bieg rozeszły się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki – informuje Grażyna Leńczuk, dyrektor MDK w Jaśle.

Start i meta biegu zlokalizowana będzie w Foluszu w Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej im. Stanisława Zająca. Imprezę od początku organizuje Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle.

- Jak co roku wspierają nas Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle FAMILARIS, Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów, Gmina Dębowiec i Magurski Park Narodowy, a imprezie patronuje starosta jasielski. MDK w Jaśle. Elektroniczne zapisy były do 17 września, ale będzie jeszcze możliwość zapisów w dniu zawodów, tak, że serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych — dodaje dyrektor MDK Jasło.

VI Bieg Beskidnika już trzeciego października

Trasy Beskidnik na 21 km oraz Beskidniczek na sześć kilometrów pozostają bez zmian.

- Po rocznej przerwie zapraszamy także najmłodszych do sportowej rywalizacji. Biegi dla dzieci odbędą się w Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej w Foluszu o godzinie 12.15. Zapisać dziecko będzie można w dniu zawodów od godz. 11.30. Oficjalnym partnerem VI Biegu Beskidnika jest Toyota Jasło.

Nasz partner ma dla Was atrakcyjne nagrody. Jedną z nich jest MIESIĄC Z TOYOTĄ Corollą TS GR Sport dla zwycięzcy dystansu ultra, a ponadto trzy vouchery na WEEKEND z Toyotą. Do użytku będziecie mieć jedno z aut Yaris, Corolla, Rav 4 z pełnym bakiem, tak, że jest o co walczyć – dodaje Justyna Maniak.

Bieg Beskidnika to rywalizacja na dwóch trasach (6 i 21 km) wiodących przez najpiękniejsze miejsca Magurskiego Parku Narodowego i Beskidu Niskiego. Dłuższy dystans Beskidnika (21 km), z długim 5-kilometrowym podbiegiem na grzbiet Magury Wątkowskiej jest wyzwaniem dla każdego biegacza.

Z kolei dystans 6 km pozwala tym, którzy dopiero zaczynają bieganie w terenie, sprawdzić się na górskiej ścieżce. Większość trasy Biegu Beskidnika zlokalizowana jest w Magurskim Parku Narodowym – jednym z najmłodszych , zarazem najdzikszych parków narodowych w Polsce. Nowy dystans na 63 km jest idealnym uzupełnieniem tej oferty i chyba już na stałe wejdzie do kalendarza Beskidnika.

Szczegóły i zapisy: biegbeskidnika.powiat.jaslo.pl (Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce