Już tylko 25 dni do Półmaratonu Powiatu Warszawskiego Zachodniego im. J. Kusocińskiego

 

Już tylko 25 dni do Półmaratonu Powiatu Warszawskiego Zachodniego im. J. Kusocińskiego


Opublikowane w śr., 30/07/2014 - 10:53

Do biegu zgłosiło się już ponad 700 uczestników, pozostało niespełna 300 wolnych miejsc. 

Patron półmaratonu, olimpijczyk Janusz Kusociński

24 sierpnia odbędzie się już czwarta edycja biegu, którego celem jest upamiętnienie sylwetki wielkiego człowieka i sportowca Janusza Kusocińskiego oraz popularyzacja i promocja sportu. Janusz Kusociński to polski lekkoatleta i złoty medalista olimpijski z Los Angeles (1932 r.) w biegu na 10 000 m oraz srebrny medalista pierwszych mistrzostw Europy (1934 r.) na dystansie 5000 m. Półmaraton został nazwany imieniem Janusza Kusocińskiego, ponieważ olimpijczyk urodził się i przez wiele lat mieszkał na terenie Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

Trasa biegu

Trasa półmaratonu przebiega przez malownicze tereny gmin Powiatu Warszawskiego Zachodniego: Błonie, Leszno, Ożarów Mazowiecki i Stare Babice. Start półmaratonu zlokalizowany jest w Błoniu, a meta w Borzęcinie Dużym, jedynie 12 kilometrów od granicy Warszawy. Rywalizacja odbędzie się na nawierzchni asfaltowej, płaskiej bez podbiegów, po drogach wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Trasa posiada atest PZLA. 

Sponsorzy, Partnerzy  i atrakcje dla biegaczy

Tegoroczna edycja półmaratonu przyciągnęła wielu znaczących Sponsorów oraz Partnerów i Patronów Medialnych. Głównym Sponsorem biegu został PKO Bank Polski. Z kolei New Balance Polska jako Partner Techniczny, zapewni szereg atrakcyjnych nagród dla najlepszych biegaczy w poszczególnych kategoriach. Marka zapewni również kupony rabatowe na zakupy internetowe, dla wszystkich uczestników biegu. Wśród Patronów medialnych biegu znalazły się m.in. TVP Warszawa, Radio Eska, Radio Wawa, Super Express. 

Strona imprezy

Regulamin

Rejestracja

mat. pras.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce