To już w maju! Trwają zapisy do Biegu o Koronę Księżnej Dąbrówki

 

To już w maju! Trwają zapisy do Biegu o Koronę Księżnej Dąbrówki


Opublikowane w śr., 17/04/2024 - 09:23
Każdego roku w ostatnią niedzielę maja, w podpoznańskiej Dąbrówce przy ul. Parkowej, na skraju lasu palędzko-zakrzewskiego, mieszkańcy nie tylko gminy Dopiewo, mogą stanąć na linii startu biegu lub marszu nordic walking o Koronę Księżnej Dąbrówki. W tym roku impreza odbędzie się w Dzień Matki, czyli 26 maja.
 
Tegoroczne opłaty wpisowe za udział w biegu głównym lub marszu nordic walking wynoszą:
MIESZKAŃCY GMINY DOPIEWO /zameldowani/:
do 12 MAJA 2024 r. - TYLKO 60,00 zł!
od 13 do 21 maja 2024 r. - 70,00 zł
POZOSTALI UCZESTNICY:
do 12 MAJA 2024 r. - TYLKO 70,00 zł!
od 13 do 21 maja 2024 r. - 80,00 zł 
 
Wpłat dokonuje się płatnością elektroniczną poprzez panel Przelewy24.pl lub tradycyjnym przelewem, który można zrobić z włąsnego konta, czy choćby na poczcie. Natomiast przepisanie pakietu startowego na innego zawodnika będzie możliwe do 21 maja 2024 r. W związku z tym, że w tegorocznym pakiecie będą koszulki, osoby, które dokonają rejestracji do 17 maja 2024 r. do godz. 12:00 mają gwarancję odbioru koszulki SINGLET do biegania w wybranym przez siebie rozmiarze wraz z odbiorem pakietu startowego!
 
Pozostali muszą liczyć się z ryzykiem odbioru koszulki po biegu, choć wraz z Partnerem Technicznym organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby koszulka cieszyła zawodnika jednak w dniu biegu. 
 
Trasy jak zwykle w całości przebiegają leśnymi duktami w otoczeniu zieleni, a bieg główny na dystansie 10 km stał się już tradycją dla aktywnej części społeczności gminy Dopiewo. Na nieco krótszym dystansie  o długości 7,5 km startują zawodnicy i zawodniczki nordic walking. Dla najmłodszych biegaczy organizatorzy przygotowują trasy biegowe od 200 do 1000 metrów.
 
Ten dzień to swoiste święto biegania dla ludzi w różnym wieku. Organizatorowi zawodów - GOSiR w Dopiewie, bardzo zależy, aby w zawodach uczestniczyło jak najwięcej osób z okolicznych terenów, dlatego opłaty startowe dla zameldowanych mieszkańców Gminy są niższe niż dla pozostałych startujących.
 
 
Pierwsza edycja „Korony Dąbrówki” odbyła się 13 lat temu i z roku na rok cieszy się ona coraz większą popularnością, co bardzo motywuje do przygotowywania kolejnych zawodów. Nabierają one coraz bardziej pokoleniowego charakteru. Często obserwujemy rodzinne zmagania dzieci, ich rodziców i dziadków co sprawia, że ta impreza to dobra lekcja wychowania w kulturze fizycznej.
 
Widać, że podoba się ona zarówno starszym jak i młodszym. Kobietom i mężczyznom. Miłośnikom biegania i marszu nordic walking. Zawodnikom i kibicom.
 
Udział dzieci jest bezpłatny i nie ma limitu zapisów. Dla dorosłych ustalony został limit 500 biegaczy i 150 chodziarzy nordic walking. Na mecie dla wszystkich dzieci jak zwykle przewidziane są złote pamiątkowe medale, a dla dorosłych będą one dedykowane XIII edycji „Korony Dąbrówki”.
 
Zapraszamy zatem do aktywności fizycznej, bo przecież ruch to zdrowie a bieganie „po miękkim” w otoczeniu zieleni, to sama przyjemność! Z każdym rokiem przybywa chętnych, dlatego nie „przegapcie” zapisów. Trasa jest gotowa, więc nie może Was zabraknąć - do zobaczenia na starcie 26 maja! (Opracował: Mariusz Frąckowiak – GOSiR w Dopiewie)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce