Kalendarz biegowy, który pomaga nie tylko biegaczom

 

Kalendarz biegowy, który pomaga nie tylko biegaczom


Opublikowane w pon., 19/01/2015 - 10:15

Z pasji do biegania i z potrzeby pomagania zrodziła się piękna inicjatywa pod nazwą Kalendarz Biegacza 2015. Projekt to efekt współpracy Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej i krakowskiego klubu biegowego AZS AWF Kraków Masters.

Jak przekonują autorzy, Kalendarz ma służyć biegaczom w życiu codziennym – przypominać o  małych i większych imprezach biegowych, w których obecność biegacza jest obowiązkowa,  dostarczać informacji na temat tych wydarzeń i zapisywania uzyskiwanych wyników.

Zawartość kalendarza to także cenne wskazówki trenerów i biegaczy piszących specjalnie na potrzeby tego projektu. Nazwiska, które znajdziecie w Kalendarzu Biegacza 2015, mówią same za siebie: Dariusz Kaczmarski, Wacław Mirek, Jerzy Skarżyński, Krzysztof Janik, Przemysław Niemczuk, Marek Dudziński, Paweł Kempa i inni. Ten kalendarz to również terminarz biegów na 2015 rok, który macie zawsze pod ręką.

Głównym sprawcą całego zamieszania i pomysłodawcą projektu jest Gerard Banach. Pracownik krakowskiego Stowarzyszenia, a po godzinach pasjonat biegania, członek klubu AZS AWF Kraków Masters i stały uczestnik PZU Festiwalu Biegowego. Pasjonat imprezy w Krynicy-Zdrój.

Skąd pomysł na kalendarz? pytamy Gerarda Banacha.

– Sam jestem biegaczem. Od 4 lat jestem związanych z grupą Masters z Krakowa, czyli z ideą trenowania pod okiem profesjonalnych trenerów i wspólnego rywalizowania czy spotykania się na i po treningach. Od dawna brakowało mi takiej pozycji na rynku jak kalendarz stricte dla biegaczy.

Pracując w organizacji pozarządowej pomyślałem, że można połączyć te dwie szczytne idee i wspólnie ze Stowarzyszeniem stworzyć coś niepowtarzalnego. W ubiegłym roku mieliśmy próbę generalną, która nie ujrzała światła dziennego. Przygotowaliśmy projekt kalendarza, jednak nie udało się go wydać. Bazując na tym doświadczeniu, pozyskaliśmy sponsorów i nawiązaliśmy współpracę z ludźmi z całej Polski, aż wreszcie udało się wydać edycję na rok 2015.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce