Karolina Jarzyńska nie pobiegnie w Osace

 

Karolina Jarzyńska nie pobiegnie w Osace


Opublikowane w wt., 20/01/2015 - 08:36

Najlepsza polska maratonka Karolina Jarzyńska (na zdjęciu) nie wystartuje w Maratonie Osaka. Na razie nie wiadomo co się stało.

Pewne jest, że przyczyną absencji zawodniczki nie jest kontuzja nogi. – Informowali o tym organizatorzy, ale prawda jest inna – mówi Piotr Jakubik z agencji Sport Evolution, z którą współpracuje biegaczka. – W tej chwili nic więcej nie mogę powiedzieć. Wkrótce zostanie wydany oficjalny komunikat.

Karolina miała być jedną z gwiazd maratonu w Osace. Startowała tu dwukrotnie. Dwa lata temu była szósta, rok temu zajęła trzecie miejsce. Wtedy ozdobą zawodów byłą jej porywająca walka z Ukrainką Tatianą Gamerą-Szmyrko i Japonką Yukiko Akabą. Polska uzyskała fantastyczny czas 2:26:31,poprawiając o 14 sekund swój rekord życiowy.

Wielu fanów lekkoatletyki do tej pory nie może odżałować, że zawodniczka nie utrzymał tempa z pierwszej części dystansu, bo była realna szansa na rekord Polski. Na półmetku Jarzyńska miała czas 1:11:30. Niestety potem osłabła. Kibice liczyli, że podczas tegorocznego maratonu w Osace uda się to nadrobić i wreszcie pobiec szybciej niż Małgorzata Sobańska w Chicago w 2001 r.

MGEL

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce