Katowice biegają na orientację. Czwartek z mapą?

 

Katowice biegają na orientację. Czwartek z mapą?


Opublikowane w czw., 10/04/2014 - 10:18

Rajdy wszelakiej maści opanowały Katowice. Kolejna impreza tego typu już dziś. Na Katowicki Orienteering Popołudniowy zaprasza Krzysztof Masny.

– KOP to jest to prywatna impreza. Pomaga mi jedynie mój macierzysty klub Jedynka Jastrzębie Zdrój (druk map) oraz Urząd Miasta Katowice, który przekazał materiały promocyjne jako nagrody. W tym roku bawimy się już po raz czwarty – opowiada organizator.  

Dwie pierwsze dwie edycje odbyły się w lesie obok osiedla Manhatan, trzecia zaś w okolicach stawów obok Rybaczówki,  na Giszowcu, w nawiązaniu do Gliwickiego POBINO, czyli Popołudniowych biegów na Orientację. Tym razem miejscem zabawy z mapą będą tereny katowickiej Kostuchny, a do wyboru będą trzy trasy: dwie biegowe - łatwa, licząca sobie ok. 2 km oraz średnio-trudna, z dystansem ok. 3 km, a także marszowa.

– Tę ostatnią zorganizowaliśmy specjalnie dla koleżanek i kolegów związanych z katowickimi Ino (imprezy na orientację – red.). Trasa będzie łatwa, o długości ok. 2,5 km, z limitem czasowym 60 minut. Idealna na popołudniowy spacer – zachęca Krzysztof Masny.

Na liście startowej znajdują się 44 nazwiska. – Zapisy zamknęliśmy wczoraj o północy. A ponieważ liczba map jest ograniczona, to będziemy mogli dopisać maksymalnie kilka osób – wyjaśnia organizator.

Każdy zawodnik otrzyma mapę „Kostuchny”, datowaną na marzec 2014. Mapa została przygotowana wg międzynarodowych standardów, w skali 1:10 000. Miejscem zbiórki będzie  leśny parking rowerowy obok ul. Szarych Szeregów i to właśnie w tamtych okolicach będą jutro orientować się biegacze. Do odwiedzenie będzie kilka ciekawych miejsc.

–  Jedną z atrakcji tego lasu, są pozostałości po fortyfikacjach z II wojny światowej. Są to tajemnicze okopy, których budowniczych bardzo ciężko dziś wskazać. Najprawdopodobniej powstały one w 1944 roku i były połączone z fortyfikacjami na Wzgórzu Wandy – tłumaczy Masny.  

Zawody rozpoczną się o godzinie 16:45 i potrwają ok. dwóch godzin. Co ciekawe, udział w zawodach jest absolutnie bezpłatny!

Polecamy i zapraszamy w imieniu organizatora.

KK

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce