Katowice: Cooper na bis, „wynik taki sam” [ZDJĘCIA]

 

Katowice: Cooper na bis, „wynik taki sam” [ZDJĘCIA]


Opublikowane w pon., 09/06/2014 - 18:00

Dwa tygodnie po Teście Coopera Night Runners, AZS Katowice zorganizowało Test Coopera dla Wszystkich, w ramach ogólnopolskiej akcji pod tą nazwą. Sprawdzian, pomimo upalnej wręcz pogody, przyciągnął wielu chętnych.

95 mężczyzn i 54 kobiet przebiegło łącznie prawie 356 km. Najdłuższy dystans w czasie 12 minut, pokonał 26-letni Paweł Szymański 3625 metrów. Ten wynik pozwolił mu zgarnąć nagrodę główną wczorajszego dnia. Na wszystkich biegaczy, którzy wzięli udział w teście czekały z kolei certyfikat, butelka wody a także pamiątkowa koszulka.

Nasza ekipa dotarła na miejsce w momencie, kiedy największy żar lał się z nieba. Mimo wszystko kilku śmiałków zdecydowało się sprawdzić swoją wytrzymałość w tak ekstremalnych warunkach. Grzegorz i Michał, z którymi rozmawiamy po teście, zdecydowali się na start pomimo udziału w podobnej imprezie dwa tygodnie wcześniej. Po odebraniu certyfikatu zgodnie przyznają. – Wynik taki sam!

Z kolei od Marcina dowiadujemy się, że testuje swój organizm po kilkutygodniowej przerwie, którą spowodowała kontuzja, uniemożliwiająca bieganie. – Założyłem sobie, że przebiegnę 3300 metrów, zabrakło mi dziesięciu. Szkoda – podsumował śląski biegacz.

Na nas ten wynik mimo wszystko zrobił ogromne wrażenie. Życzymy aby każdy biegacz mógł się takim pochwalić. Już wypatrujemy jesiennych edycji testów.

KK

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce