Kawauchi już wie, gdzie pobiegnie po Bostonie. Przechodzi na zawodowstwo!


Opublikowane w śr., 20/02/2019 - 10:05

W poniedziałek 15 kwietnia Yuki Kawauchi pobiegnie 123. Maraton Bostoński, w roli obrońcy tytułu. Już... trzy tygodnie później stanie na starcie BMO Vancouver Marathon!

Licząc od 2009 r., gdy Kawauchi zadebiutował na królewskim dystansie – Beppu-Oita Mainichi Marathon, 20. miejsce z czasem 2:19:26 – Japończyk ukończył oficjalny maraton już 89 razy (stan na 19.2.2019). Kawauchi jest rekordzistą Guinessa w liczbie biegów zakończonych wynikiem lepszym niż 2h20’ - zaliczył aż 85 takich startów. Najszybszy maraton w karierze zaliczył przed sześcioma laty – w Seulu nabiegał 2:08:14.

W 2018 r. Yuki Kawauchi spełnił marzenie każdego biegacza amatora – pobiegł 42 km z Hopkington na Boylston Street w Bostonie. Co więcej, w ekstremalnych jak na uliczne maratony warunkach pogodowych, z deszczem i przeszywającym chłodem, zdystansował całą stawkę, sensacyjnie wygrywając najbardziej prestiżowy bieg świata (2:15:58).

Uciekał, gonił, uciekał, gonił i... dogonił! Yuki Kawauchi pisze historię Bostonu! Desiree Linden po 33 latach daje wygraną Amerykanom

O powtórzenie sukcesu będzie szalenie trudno. Na starcie znów zjawi się plejada gwiazd – m.in. Geoffrey Kirui, Wesley Korir, Lilesa Desisa, Lemi Berhanu, Lawrence Cherono – a prognozy mówią o bardzo dobrych warunkach, sprzyjających rywalizacji elity (spodziewane 11-12 stopni i słońce przebijające się przez chmury).

Elita za„Gra o Boston”. Wielu pretendentów, ale wieniec jeden

Nie martwi to zbytnio Kawauchiego, który już trzy tygodnie później zjawi się na starcie jednego z największych kanadyjskich maratonów.

Zachęcając Japończyka do startu BMO Vancouver Marathon, organizatorzy podkreślali przede wszystkim walory turystyczne miasta i malowniczą trasę tamtejszego maratonu, prowadzącą wzdłuż fiordu Burrard Inlet w cieśninie Strait of Georgia. Kawauchi - jak informuje CBC News, które rozmawiało z zawodnikiem - chce pozwiedzać region i... zjeść dobry obiad z deserem w kanadyjskiej restauracji. To, wraz z przedstartowym daniem curry, jego maratońska rutyna.

Niemniej w kwietniu tego roku Yuki Kawauchi chce zakończyć pracę w jednej ze szkół w Saitamie i skoncentrować się wyłącznie na bieganiu. Maraton w Vancouver będzie drugim, po Bostonie, epizodem nowego rozdziału maratońskiej kariery ambitnego Japończyka.

źródło: CSC News


Polecamy również:


Podziel się: