Kawauchi: Trzy wygrane półmaratony w trzy dni!

 

Kawauchi: Trzy wygrane półmaratony w trzy dni!


Opublikowane w śr., 13/05/2015 - 09:07

Yuki Kawauchi nie przestaje zaskakiwać. Od początku roku biega w każdy weekend i nie zwalnia tempa. Na co go stać pokazał na początku mają, gdy wziął udział w trzech półmaratonach.

Sam start nie był niczym niezwykłym, bo od początku roku pokonał już trasy 12 półmaratonów, ale trzy były szczególne. Nie dość, że odbywały się dzień po dniu, to jeszcze ich trasy dzieliło od siebie prawie 3000 km.

Pierwszy był półmaraton w Ehime. Tam japoński urzędnik, uzyskał czas 1:07:23 i wygrał bieg.

Następnego dnia był już w miejscowości Saitama, by i tam wygrać z czasem 1:07:03, a potem stanąć na starcie w Sapporo. Tam słynny biegacz, prowadził od startu do mety. Był to praktycznie solowy występ, bowiem nikt nie nawiązał z nim walki.

Może dlatego w Sapporo uzyskał czas o 2 minuty gorszy niż w poprzednich dniach. Z czasów Kawauchi nie jest zadowolony. Planował biec szybciej. Jednak trzy zwycięstwa w trzy dni to z całą pewnością powód do dumy.

Po tym wszystkim Kawauchi spędził chwilę w ciepłych źródłach mineralnych w pobliżu Sapporo i następnego dnia wrócił do swoich obowiązków służbowych. W 12 tegorocznych półmaratonach wygrywał już 7 razy. W dwóch nich ustanowił nowy rekord trasy! Najszybszy był w marcu podczas półmaratonu w Saitamie. Uzyskał tam czas 1:04:41.

IB

Źródło: Japan Running News

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce