Każdy może pobiec w Wirtualnym Biegu Kolorowej Skarpetki

 

Każdy może pobiec w Wirtualnym Biegu Kolorowej Skarpetki


Opublikowane w pt., 19/02/2021 - 13:20

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, którego symbolem są skarpetki nie do pary. Od wielu lat na całym świecie akcja cieszy się dużą popularnością, a biorą w niej udział osoby z zespołem Downa, ich rodziny i całe społeczeństwo, dzięki czemu rośnie społeczna świadomość na temat zespołu Downa.

 

W tym roku Stowarzyszenie Zespolaki z Bydgoszy zaprasza wszystkich chętnych do wspólnej akcji oraz do wspólnego biegania. Kupując pakiet biegowy, każdy dostanie nie tylko super medal, ale także dwie kolorowe niepasujące skarpetki.

 

- Biorąc udział w biegu będziemy wspierać podopiecznych Stowarzyszenia Zespolaki. W ubiegłym roku miałem pobiec w tym wyjątkowym biegu II Biegu Kolorowej Skarpetki wprawdzie nie w Bydgoszczy, ale w Rzeszowie. Wszystko było na dobrej drodze, ale niestety pandemia spowodowała, że bieg został odwołany. Został wprawdzie przełożony na sierpień, ale też się nie odbył. W tym roku będę miał okazję pobiec w takim biegu w Gorlicach. Jego wirtualny charakter pozwala wystartować w każdym miejscu w kraju. Wystarczy tylko się zapisać, opłacić startowe i czekać na pakiet, który ma trafić do każdej zainteresowanej osoby jeszcze przed startem. Zapisany i opłacony już jestem i czekam z niecierpliwością na start i zachęcam wszystkich do startu w tym biegu – informuje Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego

 

Celem biegu jest między innymi podniesienie poziomu wiedzy społeczeństwa na temat osób z zespołem Downa (Trisomią 21) oraz wspólne uczczenie święta 21 marca – Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa.

 

- Wystarczy tego dnia założyć dwie niepasujące skarpety, które każdy otrzyma z biegaczy w pakiecie i pokazać, że się wspiera osoby z zespołem Downa. Skarpety nie do pary symbolizują dodatkowy, 21 chromosom cechujący zespół Downa. Będzie nam miło jak podczas swojego kolorowego biegu, każdy uczestnik zrobi zdjęcie i wstawi je na swojego Facebooka z podpisem #ZESPOLAKI. Fajnie będzie, jak przebiegniecie, chociaż 2103 m (symbolizujące datę 21.03.). Jednak pamiętajmy, że cała akcja ma sprawić radość oraz pokazać, iż akceptujemy i tolerujemy osoby z Trisomią 21 – informują organizatorzy biegu.

Rejestracja zawodników oraz opłata wpisowego odbywa się za pomocą wysłania zgłoszenia e-mail na adres: kuspa@zespolaki.pl z podaniem: Imienia, nazwiska, adresu (na który zostanie wysłany pakiet), rozmiaru skarpetek (dostępne rozmiary od 35 do 46). Zapisy trwają do 10 marca.

 

Więcej o biegu i regulamin:

https://www.zespolaki.pl/wirtualny-bieg-kolorowej-skarpetki/

https://www.facebook.com/events/773961806661942?active_tab=about

 

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce