„Kleszczów na piątkę” strzałem w dziesiątkę

 

„Kleszczów na piątkę” strzałem w dziesiątkę


Opublikowane w wt., 24/09/2013 - 15:32

Rywalizacja między Arturem Kozłowskim (Mistrzem Polski na 5 km i wicemistrzem na 10 km) oraz Tomaszem Szymkowiakiem (Mistrzem Polski na 10 km) była prawdziwym smaczkiem biegu „Kleszczów na Piątkę”. Dodatkowego apetytu dodawał fakt, że w walce o tytuł krajowego mistrza na „dychę” rozgrywanych w Inowrocławiu, to właśnie  Szymkowiak pokonał Kozłowskiego o 6 sekund! W minioną niedzielę nadszedł czas na mały rewanż. Emocje w szkolnej skali zapowiadały się nie na piątkę, ale na szóstkę!

Na starcie pierwszego biegu „Kleszczów na Piątkę” stanęło blisko 200 zawodników, którzy także chcieli sprawdzić swoje umiejętności. Chociaż z faworytami ciężko było wygrać, to  trasa była na tyle dobra, że każdy mógł powalczyć o jak najlepszy czas dla siebie. Początek i koniec rywalizacji miał miejsce na bieżni stadionu w Kleszczowie przy ulicy Sportowej, co sprzyjało oglądaniu rywalizacji przez kibiców. Zwłaszcza dopingiem wspierany był mocny finisz. Na ostatnich metrach wygrała bieg kobiet  Agnieszka Mierzejewska, która walczyła jeszcze z Justyną Korytkowską, ale sprinterskie umiejętności były po stronie pani Agnieszki.

Pojedynek między Tomaszem Szymkowiakiem i Arturem Kozłowskim był bardzo zacięty tylko do pewnego momentu. Swoje trzy grosze do niego jeszcze chciał dorzucić Tomasz Osmulski w myśl przysłowia, „gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta” . Jednak po trzech kilometrach Kozłowski zdecydował się na mocny atak i zwyciężył z przewagą prawie dwudziestu sekund nad Szymkowiakiem. - Myślę, że do przyjazdu do Kleszczowa skłoniła ich szybka atestowana trasa, bo nie musieliśmy zapraszać tych zawodników. Rywalizacja do pewnego momentu była wyrównana. Uciekała trójka Kozłowski, Osmulski, Szymkowiak. Jednak przed czwartym kilometrem zaatakował Artur i osiągnął bardzo bezpieczną przewagę na rywalami. Próbował go jeszcze gonić Tomek Szymkowiak i uciekł Tomkowi Osmulskiemu – mówił Bartłomiej Sobecki organizator biegu.

Przed biegiem głównym rozegrano zawody dla najmłodszych. Dzieci miały do pokonania różne dystanse - od 100 do 800 metrów w zależności od wieku.

Bieg w Kleszczowie na pięć kilometrów okazał się strzałem w dziesiątkę. Organizatorzy już myślą o kolejnej edycji. Cieszy duża frekwencja, dobre wyniki, silna obsada. Zawody mogą więc na stałe wpisać się do kalendarza biegów. 

Klasyfikacja Pań:
1. MIERZEJEWSKA Agnieszka  0:16:43
2. KORYTKOWSKA Justyna 0: 16:49
3. SŁAWIK Maria 0: 17:59

Klasyfikacja Panów:
1. KOZŁOWSKI Artur  0:14:37
2. SZYMKOWIAK Tomasz 0:14:56
3. OSMULSKI Tomasz 0:15:03

RZ

 

Galeria: 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce