„Kleszczów na Piątkę” znów na dziesiątkę? Sprawdź w czerwcu

 

„Kleszczów na Piątkę” znów na dziesiątkę? Sprawdź w czerwcu


Opublikowane w wt., 15/04/2014 - 16:32

Już po raz drugi Klub LKS Omega oraz Gmina Kleszczów zapraszają na jeden z najszybszych biegów na dystansie 5 km w Polsce- Kleszczów na Piątkę. W tym roku bieg zaplanowany jest na 15 czerwca.

Wzorem ubiegłego roku, start i meta zlokalizowane są na bieżni gminnego stadionu w Kleszczowie, co dodaje kolorytu rywalizacji.

– Trasa w Kleszczowie jest szybka i bardzo przyjemna, dokładnie oznaczona co kilometr, nie zauważyłam nawet kiedy mi zleciało, a już trzeba było finiszować. Dużym atutem trasy jest to, że nie ma dużych zbiegów i podbiegów co daje komfort szybkiego, równego biegania, przekładającego się na dobry wynik, w moim przypadku na rekord życiowy 16:48– powiedziała druga na mecie ubiegłorocznych zawodów Justyna Korytkowska, która dopiero na ostatnich metrach kleszczowskiego biegu uległa Agnieszce Mierzejewskiej.

Smaczkiem ubiegłorocznej rywalizacji wśród mężczyzn był zaś pojedynek Artura Kozłowskiego z Tomaszem Szymkowiakiem. Po pasjonującej walce na trasie, w którą włączył się jeszcze Tomasz Osmulski, wygrał ten pierwszy, rewanżując się rywalowi za wcześniejszą porażkę w MP w biegu na 10 km w Inowrocławiu.

Sama impreza także okazała się sporym sukcesem organizacyjnym. Pula 250 pakietów startowych wyczerpała się na długo przed zawodami. W tym roku organizatorzy zwiększyli liczbę miejsc do 350.

W pakiecie startowym wszyscy biegacze otrzymają koszulki techniczne, a na mecie pamiątkowe medale.

Bieg główny poprzedzi rywalizacja najmłodszych uczestników, którzy biegać będą po gminnym stadionie w Kleszczowie.

Szczegółowe informacje wraz z formularzem zgłoszeniowym dostępne są na stronie zawodów: www.kleszczowna5.pl

Mat. pras / red.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce