Kobiety na 5-tkę chcą, by panowie byli z nich dumni

 

Kobiety na 5-tkę chcą, by panowie byli z nich dumni


Opublikowane w wt., 24/11/2015 - 17:52

Choć w regulaminie tej imprezy przeczytamy: „W zawodach głównych uczestniczą tylko kobiety“, mężczyźni także są zaproszeni. Ale jako kibice. - Chcieliśmy odwrócić role, aby tym razem to panowie poczuli dumę ze swoich partnerek, może wzruszenie - mówią organizatorzy imprezy Kobiety na 5-tkę, która odbędzie się w najbliższą sobotę w Lgocie Murowanej koło Zawiercia.

- Pomysł zaczerpnęliśmy ze Skandynawii. Tam jest bardzo dużo imprez dedykowanych tylko kobietom a w naszym kalendarzu imprez biegowych jest to praktycznie nisza - tłumaczy Tatiana Galińska, która wraz z mężem Rafałem organizuje zawody. - Obserwowaliśmy to też podczas zawodów Ironman w Kalmar, w którym Rafał startował w zeszłym roku. Było bardzo dużo kobiet wśród zawodników, to nie zdarza się w innych krajach podczas tych zawodów.

- Bardzo często to dziewczyny, narzeczone i małżonki wcielają się w rolę kibica, czasem z wyboru a czasem nie, więc chcieliśmy odwrócić role - mówi dalej Galińska. - Dla kibicujących drużyn męskich przygotowaliśmy nagrody.

Nagrody przygotowano też oczywiście dla pań. Każda zawodniczka może liczyć na ręcznie wykonany medal a najszybsze panie zostaną uhonorowane dodatkowymi upominkami. Wystartować można w jednej z trzech dyscyplin. Do wyboru jest bieg, nordic walking i power walking. O ile pierwsze dwie są powszechnie znane, trzecia brzmi dośc tajemniczo. Postanowiliśmy sprawdzić, czym jest power walking.

- To bardzo ciekawa forma aktywności ruchowej, która powoli przychodzi do Polski z USA. Tam jest bardzo popularna - wyjaśnia Tatiana Galińska, trener personalny oraz instruktor nordic walking i power walking. - Od lipca tego roku prowadzimy grupy POWER WALK dwa razy w tygodniu. To aktywność, która jest alternatywą dla biegania i nordic walking. Jest tak samo dynamiczna, podobnie jak nordic walking wymaga techniki w postaci konkretnej pracy rąk, ale, podobnie jak bieganie, nie wymaga żadnych przyrządów.

Czy zatem w tej kategorii może wystartować każdy? - Oczywiście wystartować może każda pani, choć podobnie jak z nordic walking, zanim zaczniemy chodzić, należy wcześniej nauczyć sie prawidłowej techniki. Podczas zawodów oceniana będzie prawidłowa techika power walk, ale dla zabawy czy przyjemności może spróbować każda chętna. Dodam, że tu wyjątkowo obowiązuje dystans 2,5 km - czyli jedno okrążenie - zawodniczki w kategorii biegu i NW będą mierzyć się z dystansem 5 km, czyli dwoma pętlami. Na każdej będzie je czekał jeden większy podbieg.

- Prognozy na najbliższy tydzień przewidują dużo słońca i tej wersji się trzymamy. - mówią organizatorzy - A jeśli trochę poprószy śnieg, to wiemy, że dla naszych wytrawnych zawodniczek nie będzie to żadna przeszkoda. - Sami zadbali o przygotowanie trasy i uprzątnęli z niej gałęzie i liście.

Kobiety na 5-tkę wystartują w sobotę o 11:00 w Lgocie Murowanej.

Kobiety na 5-tkę w naszym KALENDARZU IMPREZ.

KM

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce