Kolarze ręczni i wózkarze na 14. PKO Cracovia Maratonie [ZDJĘCIA]

 

Kolarze ręczni i wózkarze na 14. PKO Cracovia Maratonie [ZDJĘCIA]


Opublikowane w pon., 20/04/2015 - 12:44

W wietrzny i chłodny poranek, dwie minuty przed biegaczami na trasę 14. Cracovia Maraton wyjechali zawodnicy na wózkach i kolarze ręczni. Podobnie jak przed rokiem do pokonania mieli połowę dystansu maratońskiego.

W kategorii kolarzy ręcznych na starcie pojawili się zawodnicy z kadry narodowej i goście zagraniczni. W grupie 40 kolarzy rywalizowali sportowcy z 4 krajów. Wśród gości zagranicznych wystartowali m.in. Daniel Kukla i Anna Oroszowa, słowaccy kolarze, którzy często ścigają się w Polsce.

Faworytami imprezy byli mistrzowie świata. Wśród panów w roli obrońcy tytułu wystąpił Rafał Wilk, który tuż po starcie wysunął się na prowadzenie i w samotnym, długim finiszu po raz czwarty z rzędu został zwycięzcą Cracovia Maraton.

- Bardzo się cieszę, że obroniłem tytuł. To dopiero początek sezonu, tym bardziej więc cieszy dobra forma. Mam nadzieję, że utrzyma się do końca sezonu - mówił na mecie zwycięzca. Dwie minuty za nim, linię mety przekroczył Arkadiusz Skrzypiński, a podium dopełnił Zbigniew Wandachowicz, dla którego był to pierwszy start w sezonie.

- Nie wiem, co powiedzieć. Nie spodziewałem się tak dobrego miejsca. Liczyłem, że będę piąty, może szósty, a tymczasem jestem na podium - mówił na mecie wyraźnie zadowolony zawodnik ze Szczecina.

Wśród pań również nie było niespodzianek. Zwyciężczynią została Renata Kałuża, która linię mety przekroczyła przed Anną Oroszową.

Kolarze biorący udział w maratonach biegowych nie są dzieleni na kategorie, dlatego różnice w wynikach bywają spore, a zawodnicy z kat. H1 są wolniejsi od kategorii H4. Bez względu jednak na te ograniczenia zadowoleni ze startu byli także kolarze, którzy nominalnie zajęli dalsze miejsca.

- Nadal się rozgrzewam, dopasowuję do nowego sprzętu. Jeszcze się rozkręcam, ale to był udany start - mówił Rafał Mikołajczyk.

W kategorii wózków rim-push, a więc tych lekkoatletycznych, napędzanych siłą mięśni zabrakło dominatora dyscypliny. Tomasz Hamerlak od kilku dni jest już w Bostonie i dzisiaj wystartuje w tamtejszym maratonie. Pod jego nieobecność, w Krakowie nie odbyła się rywalizacja sportowych wózkarzy. Zaciekle o miejsca na podium walczyli za to zawodnicy na wózkach aktywnych (wózki służące do codziennego poruszania się). W tej kategorii wystartowało 7 zawodników z 3 krajów. Zwycięzcą został Jan Pyclik (na zdjęciu).

Pełne wyniki rywalizacji znajdziecie w naszym KALENDARZU IMPREZ.

IB

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce