Koleżeński Krak Maraton jubileuszowo na krakowskich Błoniach

 

Koleżeński Krak Maraton jubileuszowo na krakowskich Błoniach


Opublikowane w pon., 12/01/2015 - 15:19

18 stycznia na krakowskich Błoniach spotkają się miłośnicy biegania w każdej formie i w każdych warunkach. Organizatorzy Roman Piątek i Ryszard Machlowski przy pomocy KKB Dystans udowadniają, że biegać można o każdej porze roku.

Start do biegu wyznaczono na godz. 10.00, na wysokości obiektów Juwenii (ul. Na Błoniach koło Restauracji Piri-Piri i Hostelu Juvenia). Trasa to dokładnie 11 kółek wokół Błoń i przedłużka wyrównująca odległość do pełnego maratonu na początku pierwszego kółka.

Biuro zawodów otwarte będzie w dniu zawodów w godz. 8:00 – 9:45 i mieścić się będzie obok linii startu i mety. Do biegu może przystąpić każdy, kto uiści opłatę startową w wysokości 20zł. – W naszym biegu nie ma limitów wiekowych. Wystartować może każdy – zachęca Roman Piątek.

Bieg ma charakter koleżeński i towarzyski, ale jego organizatorzy prezentują pełen profesjonalizm. Wszyscy zawodnicy otrzymają numer startowy i agrafki. Organizatorzy zapewnią też miejsce do przebrania się, punkt żywnościowy na linii startu i mety, dobrą zabawę.

– Każdy biegnie tyle ile da rady.Aby zostać sklasyfikowanym, trzeba pokonać przynajmniej jedno pełne kółko wokół Błoń o długości 3540m – wyjaśnia organizator. – Jest to więc dobry trening przed oficjalnymi startami, ale też trening mentalny.

Pamiątkowe medale otrzymają tylko sklasyfikowani zawodnicy. Nagrody dla zwycięzców w kategoriach open kobiet i mężczyzn, to zaś symboliczne puchary. Niewykluczone, że pojawią się dodatkowe nagrody rzeczowe. Organizatorzy nie zdradzają jeszcze wszystkich szczegółów imprezy.

Roman Piątek, zapytany skąd pomysł na taką formułę biegu, mówi:

– Pięć lat temu wspólnie z kolegami z klubu doszliśmy do wniosku, że brakuje takiego biegania, rekreacyjnego, zimową porą. Formuła koleżeńska potrzebuje dużo mniejszych nakładów finansowych, niż oficjalne zawody. Bieg z roku na rok zyskuje na popularności i... tak oto jesteśmy już przy piątej edycji! – cieszy się organizator.

5. Koleżeński Krak Maraton w naszym KALENDARZU IMPREZ.

KR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce