Kończy się 5. kolejka Grand Prix zBiegiemNatury

 

Kończy się 5. kolejka Grand Prix zBiegiemNatury


Opublikowane w czw., 27/02/2014 - 12:51

W najbliższą sobotę (1.03) nad jeziorem Długim w Olsztynie oraz w niedzielę (2.03) w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym w Gdańsku i nad Jeziorem Szmaragdowym w Szczecinie odbędą się ostatnie zawody 5. kolejki cyklu Grand Prix zBiegiemNatury.

Rywalizacja w klasyfikacji generalnej wśród panóww Olsztynie jest rozstrzygnięta. Zdecydowanym liderem jest Wojciech Kopeć, który wygrywał we wszystkich dotychczas rozegranych biegach. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja wśród pań. Żadna z zawodniczek z czołówki nie ma dotąd „zaliczonych” 4. biegów, a to podstawowy warunek, by być sklasyfikowanym w cyklu. O zwycięstwo w klasyfikacji generalnej będą walczyć Martyna Konarzewska (zwyciężczyni 2. biegów), Marta Barcewicz (ma na koncie 1., 2. i 3. miejsce) oraz Monika Jackiewicz (jak dotąd zajmowała 3., 2. i 2. miejsce).

Sytuacja w czołówce cyklu w Trójmieście (przypomnijmy, że zawody odbywają się na przemian w Gdańsku i Gdyni) wygląda bardzo ciekawie. Wśród panów na pierwszym miejscu z taką samą liczbą punktów – 5 - są Łukasz Gurfinkiel oraz Oskar Przysiężny (zwycięzca poprzedniej edycji). Obaj mają na koncie po trzy starty. Rywalizacja pań wygląda równie interesująco. Siostry Elżbieta i Małgorzata Tuwalskie mają na koncie po 8 punktów, które zdobyły w czterech startach. Z kolei Martyna Warda, która wygrywała w trwającej edycji dwa razy, „odpuściła” dwa biegi, więc żeby zostać sklasyfikowaną, musiałaby biegać w zarówno w niedzielę, jak i w ostatnich zawodach. Dopiero wtedy będzie jasne, czy będzie sklasyfikowana.

W rywalizacji panów w Szczecinie prowadzi Mateusz Rodewald. Tuż za jego plecami jest Piotr Grzegórzek. Natomiast wśród pań liderką jest Paulina Grzegórzek, która już po czwartym biegu zapewniła sobie zwycięstwo w „generalce”.

Po zamknięciu elektronicznego formularza – w przypadku zawodów w Olsztynie nastąpi to w środę, 26.02, godz. 23:59, a w Gdańsku i Szczecinie – w czwartek, 27.02, godz. 23:59 - możliwość dopisania się do biegu będzie jedynie w dniu imprezy w biurze zawodów, które w każdym z miast będzie zlokalizowane w pobliżu startu biegu.

Również w biurze zawodów będzie można zapisać do biegu młodszych biegaczy startujących w cyklu „Dzieciaki zBiegiemNatury”.

Start biegu głównego na dystansie 5 km jest zawsze o godzinie 11:00. Biegi dzieci i młodzieży – na dystansach od 300 do 3000 metrów - rozpoczynają się o godzinie 9:30.

Trasa w Gdańsku oraz część w Szczecinie prowadzą terenami należącymi do Lasów Państwowych.

Miasta uczestniczące w Grand Prix zBiegiemNatury 2013/14 to: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. W każdym z 11 miast uczestniczących w akcji w okresie październik 2013 - marzec 2014 odbędzie się po 6 biegów na dystansie 5 km.

Szczegóły dotyczące akcji oraz zapisy na zawody znajdują się na stronie www.zBiegiemNatury.pl. Zachęcamy także do śledzenia profilu akcji na Facebooku – www.facebook.com/zBiegiemNatury.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce