Koniec GP zBiegiemNatury w 3 kolejnych miastach

Opublikowane w pon., 24/03/2014 - 09:40

W weekend 22-23.03 zakończyła się rywalizacja w trzech miastach biorących udział w cyklu Grand Prix zBiegiemNatury w edycji 2013/2014 – Poznaniu, Bydgoszczy i Gorzowie Wielkopolskim. Na zakończenie mocny akcent – rekord trasy w Poznaniu i jednocześnie najlepszy wynik w historii Grand Prix zBiegiemNatury.

Nowy rekord poznańskiej trasy ustanowił zawodnik AZS Poznań Mateusz Maik. Najlepszy czas osiągnięty nad Rusałką wynosi od teraz 14:41. Z kolei zwycięstwo w klasyfikacji generalnej w Poznaniu wywalczył nieobecny podczas ostatnich zawodów - Sebastian Nowicki. Wśród pań najlepszą okazała się Małgorzata Sobańska, która w sobotę zajęła 3. miejsce.

Małgorzata Sobańska to aktualna rekordzistka Polski w maratonie. Obecnie zajmuje się trenowaniem biegaczy-amatorów. – Trenuję zawodników według metod treningowych, jakie sama stosowałam. Oczywiście plany są dostosowane do każdego zawodnika, ale akcenty są podobne. Sama biegam 4 razy w tygodniu – mówi Małgorzata Sobańska.

Wynik Małgorzaty Sobańskiej z sobotniego biegu to 18:55. Pierwsza na mecie była Agnieszka Cieślak (18:00).

Przenosimy się do Bydgoszczy. Bartosz Kotłowski i Daria Maik – to ich zobaczymy na najwyższym stopniu podium Grand Prix Bydgoszcz zBiegiemNatury. Bartosz Kotłowski wygrał także ostatni bieg, który odbył się w niedzielę (23.03). Wśród pań najszybciej linię mety w Myślęcinku przekroczyła Oliwia Popławska.

Bartosz Kotłowski był niemal pewien zwycięstwa. O 2. i 3. miejsce walczyli Kamil Sieracki i Krzysztof Gosiewski – rekordzista trasy. Ostatecznie w niedzielę wygrał Bartosz Kotłowski (15:09), tuż za nim dobiegł Kamil Sieracki (15:13), a 3. był Krzysztof Gosiewski (15:58).

Daria Maik już przed ostatnim biegiem zapewniła sobie zwycięstwo, dlatego w niedzielnym biegu nie wystartowała. Pod jej nieobecność wygrała 2. w klasyfikacji generalnej Oliwia Popławska (20:26).

Czas na Gorzów Wielkopolski. W ostatnim biegu w Gorzowie najszybszy okazał się Rafał Misjan – 2. w klasyfikacji generalnej. Zwycięzcą w „generalce” został nieobecny w niedzielę Piotr Mucha. Wśród pań w ostatnim biegu wygrała Barbara Pochranowicz, która tym samym zapewniła sobie zwycięstwo w całym cyklu.

Czas Rafała Misjana to 18:43. Barbara Pochranowicz wbiegła na metę w czasie 22:10.

Piotr Mucha  już przed niedzielnymi zawodami zapewnił sobie wygraną w cyklu. Rywalizacja pań toczyła się do samego końca. Pod nieobecność rekordzistki trasy Agnieszki Stachowiak, o wygraną walczyły wspomniana Barbara Pochranowicz, Anna Lasecka i Magdalena Błażków. Niestety Agnieszka Stachowiak – mimo, że była zdecydowanie najszybszą zawodniczką, nie zostanie sklasyfikowana, bowiem ukończyła tylko 3 biegi (żeby być sklasyfikowanym trzeba wystartować minimum 4 razy).

Porównując wyniki z Gorzowa z tymi z innych miast, można zauważyć, że są one sporo słabsze. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem 5-kilometrowa trasa na terenie byłego poligonu wojskowego należy do jednej z najtrudniejszych w całym cyklu. – W ogóle mi to nie przeszkadza, wręcz przeciwnie – podoba mi się, bo wpadam na metę bardziej zmęczony niż po 10 km na płaskiej trasie – powiedział tuż po biegu Leonard Przybyło.

Podczas imprezy odbyły się także biegi dzieci i młodzieży pod hasłem „Dzieciaki zBiegiemNatury”.

Ostatnie zawody nie oznaczają pożegnania, bowiem przez zawodnikami jeszcze ceremonia zakończenia z rozdaniem nagród (5 najlepszych kobiet i 5 najlepszych mężczyzn w klasyfikacji generalnej oraz po 3 kobiety i 3 mężczyzn w kategoriach wiekowych) i wręczeniem pamiątkowych medali dla wszystkich, którzy ukończyli co najmniej 4 biegi. Nagrody i medale odbiorą również najmłodsi biegacze, którzy startowali w cyklu „Dzieciaki zBiegiemNatury”.

Ceremonia zakończenia w Bydgoszczy odbędzie się odbędzie się 2. kwietnia (środa) o godz. 18:30 w Sali konferencyjnej Stadionu Miejskiego im. Zdzisława Krzyszkowiaka. W Poznaniu zapraszamy dzień później – 3. kwietnia (czwartek), o godz. 18:00 do Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. Pierwsza część ceremonii w Poznaniu (30 min.) będzie wykładem Michała Bartoszaka, maratończyka, olimpijczyka z Aten, z rekordem życiowym 2.12:21. Z kolei w Gorzowie uroczyste zakończenie edycji zaplanowane jest na 7. kwietnia (poniedziałek) o godz. 18:30 w Bibliotece Miejskiej.

Ostatni weekend zBiegiemNatury to zawody w Olsztynie (29.03) oraz Gdyni i Szczecinie (30.03).

Szczegóły dotyczące akcji oraz zapisy znajdują się na stronie www.zBiegiemNatury.pl. Zachęcamy także do odwiedzania profilu akcji na Facebooku – www.facebook.com/zBiegiemNatury.