Koszalin zaprasza na 12. Międzynarodowy Bieg z Wenedami

 

Koszalin zaprasza na 12. Międzynarodowy Bieg z Wenedami


Opublikowane w czw., 22/05/2014 - 12:55

W niedzielę 25 maja w Koszalinie odbędzie się 12. Międzynarodowy Bieg Wenedów. Impreza organizowana jest w ramach Dni Koszalina. Miasto w tym roku obchodzi swoje 750 urodziny.

Impreza swoją nazwę wzięła od ludu Wenedów zamieszkującego prawdopodobnie w okresie rzymskim ziemie nad Bałtykiem w tym tereny dzisiejszego Kalisza. Według historyków nazwą Wened określani byli także przez German Słowianie. „Wenedowie to pierwsi osiedleńcy okolic Koszalina, chociaż niektórzy to podważają. Jednak ta nazwa w  mieście mocno się przyjęła. Jest Osiedle Wenedów oraz ich ulica. Ta historia gdzieś tu pozostała” – mówi Arkadiusz Nowak organizator biegu.

Bieg główny rozgrywany będzie na dystansie 10 km. Oprócz tego rywalizacja toczyć będzie się na odcinku 1 mili. Nie zabraknie biegów towarzyszących dla dzieci. Wszystko zakończy kryterium rowerowe. „Jak do tej pory zapisało się 450 osób do biegu głównego i ponad 60 biegaczy na milę. Nie wiemy ile jeszcze dzieci wystartuje. Przed biegiem nie liczyłem, że może tu wystartować więcej osób niż 550 ale teraz zaczynam się zastanawiać    co zrobić, gdy zabraknie medali. Co roku frekwencja mnie zaskakuje, ale w tym roku jest wyjątkowo. Widać, że już praktycznie cały kraj biega. Mimo, że na początku ktoś mi mówił że kwoty startowego są wysokie, że 30-40 zł to dużo. Jednak okazało się, że jeśli uczestnik dostanie medal, posiłek i koszulkę to jest wstanie zapłacić” mówi organizator biegu.

W trakcie imprezy nie zabraknie atrakcji. Powstanie specjalna strefa zdrowia, w której będzie można zbadać stan swojego zdrowia, dobrać wkładki do butów, zapytać o porady treningowe. Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci. Specjalnie dla nich powstanie plac zabaw. Dodatkowo uczestnicy którzy zachowają numerek startowy, będą mieli 20% zniżki na zakup obuwia sportowego w nowo otwartym sklepie sportowym w Koszalinie. Każdy otrzyma też specjalny medal. „Medale nawiązywać będą do tematyki biegu. Będzie to tarcza z wygrawerowaną nazwą biegu. Z drugiej strony posiadać będzie znaki miasta. Muszę przyznać, że te tarcze robią wrażenie” dodaje Arkadiusz Nowak. 

Zapisy drogą internetową przyjmowane będą do 23 maja do godziny 24. Istnieje także możliwość rejestracji także w dniu zawodów. Biuro czynne będzie w godzinach od 8:00 do 12:30.

Start i meta biegu znajdować się będą przy ulicy Piastowskiej. Rywalizacja toczyć będzie się na 2,5 km pętli. Bieg główny wystartuje o godzinie 13:30. Pół godziny wcześniej rozegrany zostanie bieg na 1 milę.

Organizator

Regulamin

Zapisy

Zobacz jak było w Koszalinie rok temu:

Opłata startowa:

40 zł - płatna przelewem do dnia 23.05.2014r
50 zł- płatne w dniu biegu

RZ

fot. Organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce