Koszalińska Leśna Piątka Pikuś dla „dzieci” w każdym wieku

 

Koszalińska Leśna Piątka Pikuś dla „dzieci” w każdym wieku


Opublikowane w czw., 29/05/2014 - 12:38

W Koszalinie coraz większym zainteresowaniem cieszy się Leśna Piątka. W oczekiwaniu na kolejną rundę organizatorzy w porozumieniu z biegaczami postanowili zaprosić do zabawy najmłodszych i z okazji Dnia Dziecka zorganizować Leśną Piątkę Pikuś. Udział w imprezie będzie darmowy.

Leśna Piątka to cykliczne zawody przełajowe, które odbywają się w Koszalinie. Mimo, że rozgrywane są w czwartki, czyli zwykły dzień pracujący, to gromadzą tłumy biegaczy. Na ostatnich zawodach, które odbyły się 15 maja wystartowała rekordowa liczba ponad 600 uczestników.

Teraz impreza wyjątkowo odbędzie się w niedzielę, 1 czerwca. Dystans z 5 km został skrócony do 2,4 km. Nie będzie pomiaru czasu. Nie są prowadzone też zapisy drogą internetową. Rejestrować będzie można tylko w biurze zawodów.

To nie koniec leśnych rewolucji. Zawody zaplanowane na 1 czerwca odbędą się na nietypowym dystansie: 2,4 km. – Bieg postanowiliśmy zorganizować pod wpływem uczestników Leśnej Piątki. Nasi biegacze chcieli zrobić coś z okazji Dnia Dziecka mówi Michał Bieliński organizator zawodów. Dystans, czyli „pikuś”, oznaczać ma zabawę. Najlepiej wraz z dziećmi, które będzie można nosić na rękach lub usadzić w wózku – dodaje nasz rozmówca.

Ponieważ nie ma zapisów internetowych, trudno jest przewidzieć ile osób wystartuje. Organizatorzy są jednak dobrze przygotowani na wszystkie scenariusze. – Liczba uczestników jest niewiadomą i przy braku wcześniejszych zapisów jest nieprzewidywalna. Jednak jesteśmy gotowi na przyjęcie dużej liczby osób, a zwłaszcza najmłodszych, bo dla nich mamy przygotowane prezenty. Mamy około tysiąca takich niespodzianek – informuje Michał Bieliński.

Biuro niedzielnych zawodów znajdować się będzie na parkingu leśnym przy ul. Słupskiej (w kierunku od Koszalina do miejscowości Kłos, po prawej stronie). Sekretariat imprezy będzie działać w godz. 10:00 - 11:45. Początek biegu planowany jest na godzinę 12:00 Start i meta znajdować się będą tuż obok sekretariatu.

W pakiecie dobra zabawa i możliwość wylosowania upominku, a dla uczestników poniżej 18. roku życia prezenty.

Organizatorzy Leśnej Piątki Pikuś na portalu społecznościowym zachęcają opiekunów i biegaczy, którzy wciąż czują się dziećmi, do uruchomienia fantazji i przebrania się na czas imprezy w oryginalny strój. Mieć dystans do siebie i dobrze się bawić, to dla osób z endorfinami mały pikuś. 

Organizator

RZ

fot. biegnijmy.pl

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce