Kraków: Biegali studenci AGH. Deszcz odpuścił na starcie [ZDJĘCIA]

 

Kraków: Biegali studenci AGH. Deszcz odpuścił na starcie [ZDJĘCIA]


Opublikowane w sob., 14/06/2014 - 18:47

Już po raz trzeci z inicjatywy AZS AGH oraz Fundacji AGH studenci tej prestiżowej uczelni odrabiali zajęcia wychowania fizycznego w biegowej formie. Tym razem Bieg AGH wpisał się w obchody Dnia AGH oraz Dnia Dawcy Szpiku Kostnego.

Do wyboru studenci, ale i wszyscy chętni, mieli dwa dystanse – 6 i 12 km. Dłuższy dystans był biegiem głównym imprezy, rozegranej tradycyjnie na terenie Miasteczka Studenckiego AGH. Biegacze odwiedzili też krakowskie Błonia i przyjrzeli się z bliska stadionowi miejskiemu im. H. Rejmana (obiekt użytkuje na co dzień KS „Wisła”).

Gra szła nie tylko o „oceny”, ale i wartościowe nagrody. Zwycięzcy głównego dystansu będą mogli m.in. wziąć udział bezpłatnie w dowolnie wybranym szkoleniu sponsora – firmy Avenhansen. Wartość szkolenia to ok. 1500 zł netto, choć nie wiadomo, czy ukraiński triumfator biegu – Taras Salo, stały bywalec imprez biegowych w Polsce, zamierza skorzystać z tej opcji.

Pełne wyniki znajdziecie w naszym KALENDARZU IMPREZ

Sama impreza długo stała pod znakiem zapytania. Od rana w małopolskiej stolicy lało jak z cebra. Na szczęście tuż przed startem niebo się wypogodziło, a trasę oświetliło piękne słońce.

red.

fot. Karolina Rogowska

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce