Kraków: Biegowy Sylwester pod znakiem kultury

 

Kraków: Biegowy Sylwester pod znakiem kultury


Opublikowane w śr., 17/12/2014 - 15:39

W Krakowie zabawa sylwestrowa rozpocznie się... w samo południe! 31 grudnia płyta Rynku Głównego zapełni się biegaczami, którzy przebrani w różnorodne stroje wyruszą do XI Krakowskiego Biegu Sylwestrowego. Jak co roku do wyboru będą dwie trasy – „Smocza piątka” i „Radosna dziesiątka”, a na ich ukończenie będzie 90 minut.

Bieg organizowany wspólnie przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie i Krakowski Klub Biegacza Dystans, co roku przyciąga tłumy chętnych. W ubiegłym roku bawiło się blisko 1800 biegaczy.  
Warto się pospieszyć z zapisem – na listach startowych widnieje już blisko 1600 osób, a organizator przewidział limit 2000 zawodników. Do 20 grudnia można zapisać się przez Internet z niższą opłatą w wysokości 40 zł dla dorosłych i 20 zł dla dzieci. Dla tych, którzy nie zdążą pozostaje zapisanie się w biurze zawodów – 30 grudnia od 15 do 20, i 31 grudnia  od godziny 7:30 (wpisowe 80 zł dla dorosłych i 40 zł dla dzieci).

Uczestnicy krótszego z dystansów będą w tym roku oznaczenie czerwonymi numerami startowymi, dłuższego – zielonymi. Po biegu czekają na startujących liczne niespodzianki. Jak co roku przygotowywany jest oryginalny medal.

– Szczegóły tegorocznej imprezy przedstawimy na konferencji prasowej w poniedziałek 29 grudnia o godzinie 12.00 w siedzibie ZIS – wyjaśnia Anna Rzemieniec z Działu Marketingu ZIS. – Nie będzie koszulek, ale za to przygotowaliśmy dla biegaczy ciekawy gadżet, który pozostanie niespodzianką oraz szampana dla wszystkich pełnoletnich uczestników imprezy. Dla dzieci czekoladę, a dla Pań  – róże – objaśnia na naszą prośbę.

Organizator biegu zachęca do przywdziania oryginalnej kreacji na bieg. Zachęcają, by tegoroczne stroje nawiązywały do kulturowego dziedzictwa Krakowa. Autorom najciekawszych przebrań jury przyzna nagrody. Kategorie to: najlepiej przebrany zespół, najlepiej przebrana para, najlepsze przebranie indywidualne oraz najlepiej przebrane dziecko.

– Na mecie zawsze jest zabawnie i ciekawie. W ubiegłym roku zdobywcami pierwszych nagród został Krakowski Cyrk Jedynki w kategorii zespoły, jeździec na koniu w kategorii par i człowiek choinka z marchewkami w kategorii indywidualnej, zaś wśród najmłodszych zwyciężyła wróżka. W tym roku strojami chcemy nawiązać do kulturowego dziedzictwa miasta i już odliczamy dni do biegu – wspomina inny z pracowników.

W grodzie Kraka zapowiada się więc szampańska zabawa. Jeżeli nie macie planów na Sylwestra to nie zastanawiajcie się długo - przygotujcie przebrania i ruszajcie do Krakowa przywitać Nowy Rok na biegowo! My tam będziemy z naszymi aparatami i dyktafonami.

11. Krakowski Bieg Sylwestrowy w naszym KALENDARZU IMPREZ.

KR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce