Kraków City Race: Za dwa tygodnie trzecia miejska rozgrzewka

 

Kraków City Race: Za dwa tygodnie trzecia miejska rozgrzewka


Opublikowane w pt., 09/05/2014 - 12:09

Cykl Kraków City Race: Rozgrzewka wchodzi w drugą połowę, odliczając już nie tylko miesiące, ale i dni i tygodnie do lipcowego, wielkiego finału. Majowa edycja to propozycja niezwykle ciekawa – sporo miejskiego krajobrazu, ale jeszcze więcej szybkiego lasu południowej części Krakowa. Impreza już 22 maja. 

Pierwsze dwie edycje zawodów prowadziły przez typowo miejski krajobraz, lekko tylko urozmaicony parkami i zielenią. Trzecia edycja będzie inna z dominującym akcentem parkowym i leśnym i ledwie niewielkim miejskim. – Teren Lasku Borkowskiego to z jednej strony osiedle o wyjątkowej, górnośląskiej zabudowie, z drugiej przyjemny i szybki las, z trzeciej zaś park. Będzie to więc bardzo ciekawe miejsce do zmagań z orientację – zapowiada imprezę Piotrek Pietroń, organizator i główny architekt tras na Kraków City Race.  

Tradycyjnie już zawodnicy rywalizować będą w trzech kategoriach. Terminator to trasa najłatwiejsza, dla początkujących. Czeladnik – dla chcących się sprawdzić z trudniejszą trasą. Wreszcie Mistrz – najdłuższa i najtrudniejsza, dla dobrze „czujących” mapę i doświadczonych w biegach na orientację.

Bazą imprezy będzie Ośrodek Turystyki, Sportu i Rekreacji  „Krakowianka” na ulicy Żywiecka – Boczna 2. Start pierwszych kategorii już o 18:30. Tym razem całość trasy będzie do zrobienia przez wszystkich za dnia. Czołówki nie będą potrzebne. Na mecie soczek i niewielki posiłek regneracyjny oraz, tradycyjnie już, losowanie nagród.  

Zgłoszenia przyjmowane są za pomocą formularza na stronie imprezy (krakowcityrace.pl/rozgrzewka). 

AB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce