Kraków City Race#3, czyli orientacja w miejskiej dżungli. Rodzinni terminatorzy [ZDJĘCIA]

 

Kraków City Race#3, czyli orientacja w miejskiej dżungli. Rodzinni terminatorzy [ZDJĘCIA]


Opublikowane w pt., 23/05/2014 - 11:49

Tak, to była dżungla – relacjonowali zawodnicy na mecie zmagań z kilkukilometrowym dystansem trzeciej edycji Kraków City Race: Rozgrzewka. Od szybkich przelotów przez parki przez przedzieranie się przez labirynt żywopłotów, aż po śmiganie między tramwajami na zajezdni. Piękna pogoda sprzyjała frekwencji – w czwartkowych zawodach wystartowało ponad 160 zawodników i zawodniczek.

Kolejna edycja Kraków City Race zabrała tym razem uczestników w południowe rubieże Krakowa - okolice Lasku Borkowskiego czy Solvay Parku raczej znane są z wszechobecnych i potężnych galerii handlowych, niż z przyjemnych terenów do aktywności fizycznej. To postanowili wykorzystać organizatorzy. To bardzo urozmaicony teren sporo gęstwin, otwartych polan, szybkiego lasku, ciasnych osiedli. Jest się gdzie ścigać zapowiadał Piotrek Pietroń, szef Kraków City Race.

Formuła zawodów znacząco nie odbiegała od poprzednich edycji na początek zawodnicy biegali prolog po terenie Campingu Krakowianka tu mieli za zadanie w jak najszybszy sposób zaliczyć wszystkie punkty w dowolnej kolejności. Po tym odwracali arkusz z mapą i wybiegali na przyległości Kempingu. Zależnie od kategorii, dystans wahał się od 1,5 km do 4 km.

Najkrócej biegała kategoria Terminator gęsto obsadzona całymi rodzinami, spokojnie pokonującymi trasę. Chwilę po Terminatorach na trasę wybiegli Czeladnicy, a zaraz po nich Mistrzowie kategoria dla doświadczonych orientalistów.

Najwięcej chętnych było na trasę najtrudniejszą. Z 4-kilometrową trasą zmierzyło się prawie 60 osób, w tym sporo znanych nazwisk krajowej elity orientacji. Z Wrocławia przyjechała reprezentacja tamtejszego WKS Śląsk Wrocław kuźni mistrzów polski i reprezentantów sportowej orientacji na najważniejszych imprezach na świecie.

Wśród mężczyzn zwyciężył właśnie Wrocławianin Wojciech Dwojak. Już od pierwszych minut wysforował się na czoło, konsekwentnie powiększając przewagę. Wśród kobiet, po raz kolejny, wygrała Paulina Faron, reprezentantka Polski z Wawel Kraków.

AB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce