Kraków i Małopolska zorganizują 3. Igrzyska Europejskie!

 

Kraków i Małopolska zorganizują 3. Igrzyska Europejskie!


Opublikowane w ndz., 23/06/2019 - 09:54

Polską kandydaturę poparli wszyscy delegaci obradujących w sobotę podczas nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich (EOC). Igrzyska odbędą się w 2023 roku.

Wspólna aplikacja Miasta Kraków i Województwa Małopolskiego była jedyną w konkursie na gospodarza trzeciej edycji Igrzysk, ale nie jest to rozwiązanie awaryjne dla imprezy. Jak powiedział przewodniczący EOC Słoweniec Janez Kocijancic, region ma bogatą infrastrukturę sportową do organizacji wydarzenia tej rangi. 

Prezes PKOl Andrzej Kraśnicki komentując decyzję EOC wyraził przekonanie, że tak duża wielodyscyplinarna impreza sportowa przyczyni się do rozwoju sportu na naszym kontynencie oraz doskonale będzie promować region i nasz kraj.

Na szczegóły logistyczne imprezy przyjdzie nam jeszcze poczekać, ponieważ podjęcia w Mińsku decyzja dopiero rozpoczyna przygotowania Krakowa i Małopolski do imprezy. Kolejnym etapem prac będzie opracowanie programu imprezy i powołanie przez EOC Komisji Koordynacyjnej nadzorującej przygotowania do tego wydarzenia.

Historia Igrzysk Europejskich rozpoczęła się w 2015 r. w Baku. Drugą edycję imprezy w terminie 21-30 czerwca organizuje Mińsk, a transmisje można oglądać w Polsacie Sport (wcześniej z uwagi na wysokie koszty z organizacji Igrzysk w tym roku wycofali się Holendrzy). Białoruscy organizatorzy podejmą ponad 4 tys. sportowców, którzy wystartują w takich konkurencjach jak koszykówka 3x3, gimnastyka, badminton , piłka nożna plażowa, boks, judo, karate, strzelectwo, tenis stołowy, zapasy czy lekkoatletyka.

Jest kadra Polski na 2. Igrzyska Europejskie. (Nie)znane twarze

źródło: PKOL


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce