Kraków: Pobiegnij po… nóż ultradźwiękowy


Opublikowane w sob., 13/07/2019 - 20:01

Już niedługo Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie może wzbogacić się o najnowocześniejsze urządzenie przeznaczone do małoinwazyjnego usuwania nowotworów u dzieci. Nóż ultradźwiękowy o nazwie CUSA, którego zakup zostanie sfinansowany dzięki środkom zebranym w ramach 8. Biegu Charytatywnego Fundacji Tesco.

CUSA to chirurgiczny, ultradźwiękowy aspirator tkankowy, którego pełna nazwa brzmi Cavitron Ultrasonic Surgical Aspirator. Urządzenie pozwala na małoinwazyjne usuwania zmian patologicznych w narządach tkankowych takich jak mózg, wątroba czy trzustka.

Już połowa zapisanych uczestników

8. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco jest okazją do spróbowania swoich sił przez biegaczy zarówno profesjonalnych jak i amatorskich. Jest też świetną okazją do zabawy dla kibicujących im rodzin i przyjaciół. Wystartować będzie można w biegach: Głównym na dystansie 10 km, Rodzinnym o długości 3,5 km, Biegu na Szpilkach na 100 m i biegach dla dzieci. Swoich sił w biegu będą mogły spróbować również najmłodsze maluchy, dla których zostanie zorganizowany specjalny bieg bobasa.

Każdy z pewnością znajdzie coś interesującego dla siebie – w miasteczku biegowym nie zabraknie pokazów, konkursów, degustacji i atrakcji promujących zdrowy tryb życia.

– Tegoroczna edycja Biegu Charytatywnego Fundacji Tesco cieszy się ogromnym zainteresowaniem biegaczy. W ciągu pierwszych tygodni od rozpoczęcia zapisów mamy już połowę zapisanych (i opłaconych) uczestników – zachęca Daria Kulińska, prezes zarządu Fundacji Tesco. – W tym roku udostępniamy też nowe możliwości osobom, które chcą wesprzeć nasz cel, a z różnych powodów – zdrowotnych, urlopowych, rodzinnych – nie mogą wziąć udziału w biegu. Mogą one zrobić przelew, który zasili pulę środków zgromadzonych na zakup tego urządzenia.

Intensywne działania, mające na celu zdobycie środków niezbędnych do zakupu urządzenia, podejmuje w tym roku również Fundacja „O Zdrowie Dziecka”, będąca współorganizatorem biegu. Zapraszając do współpracy różne środowiska, organizacje i osoby prywatne, wskazuje na potrzeby sprzętowe szpitala i promuje cel tegorocznego Biegu Charytatywnego.

Uczestnicy Biegu Charytatywnego Fundacji Tesco co roku pomagają wyposażyć Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie o kolejne niezbędne urządzenie. Bez ich zaangażowania niemożliwe byłoby wyremontowanie oraz doposażenie w sprzęt medyczny i rehabilitacyjny różnych oddziałów szpitala, a także zakup Prodrobota, aparatu „Carpe diem” do dializ noworodków i niemowląt oraz karetki neonatologicznej „N”.

Dzięki siedmiu dotychczasowym edycjom Biegu Charytatywnego Fundacja Tesco przekazała już 1 047 255 zł na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala w Krakowie. W biegach łącznie zaangażowanych było ponad 10 000 biegaczy, którzy przebiegli w sumie 57 154 km. Dzięki wsparciu uczestników, partnerów i wolontariuszy biegu, dzieci leczą się w przyjaznych warunkach i korzystają z nowoczesnej aparatury.

Zapisy na bieg prowadzone są w systemie internetowym na stronie www.bieg.fundacjatesco.pl.

Źródło: Organizator


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce