Kraków: W sobotę cross koleżeński z Ambasadorem

 

Kraków: W sobotę cross koleżeński z Ambasadorem


Opublikowane w wt., 25/02/2014 - 16:04

W sobotę 1 marca w Krakowie wystartuje drugi etap zawodów z cyklu „Pokonaj siebie z Dystansem”. Jest to również hasło przewodnie tego koleżeńskiego cyklu. Tym razem biegacze zmagać będą się na crossowej trasie Lasu Wolskiego.

Seria pięciu imprez rozpoczęła się 25 stycznia Krak Maratonem, rozegranym na krakowskich Błoniach. Na starcie stanęło wówczas 80 zawodników. Teraz zawodnicy przenoszą się do Lasu Wolskiego w okolicach Klasztoru Kamedułów. – Zawody wymyśliliśmy spontanicznie. Nie organizujemy biegów w jednym miejscu, bo chcemy pokazać, że biegać można w całym Krakowie – mówi Ryszard Machlowski, organizator zawodów i Ambasador Festiwalu Biegowego.

Do pokonania będzie pętla licząca 4,2 km. Najbardziej wytrwali pokonają pięć okrążeń. Z trasy będzie można zejść jednak wcześniej. – Najważniejsza jest dobra zabawa – wskazuje organizator. – Sama trasa jest dość wymagająca, usiana licznymi podbiegami i zbiegami. Praktycznie w całości prowadzi duktem leśnym, tylko w ok. 5-procentowym fragmencie zahacza o alejkę asfaltową przy ZOO – opisuje Ryszard Machlowski.

Na najlepszych zawodników czekają nagrody rzeczowe. Ponieważ jednak jest to impreza koleżeńska, obowiązywać tu będą nieco luźniejsze zasady. Limit trasy to 3 godziny, ale, zgodnie ze swoją tradycją, organizatorzy zaczekają na ostatniego zawodnika. Posiłki po biegu będą miały charakter „zrzutkowy”, bo zawodnicy sami przyniosą owoce czy ciasta.

Biegacze, którzy wezmą udział w przynajmniej czterech biegach cyklu, na koniec sezonu otrzymają okolicznościowe statuetki. Ostatnią rundę cyklu „Pokonaj siebie z Dystansem” zaplanowano na październik. 

Wpisowe na Cross w Lesie Wolskim wynosi 13 zł. Biuro zawodów znajdować się będzie przy Klasztorze Kamedułów (czynne od 9 do 10:30). Start biegu o godzinie 11 z Polany pod Dębiną.

Organizator:

http://www.dystans.krakow.pl/

Regulamin:

http://www.dystans.krakow.pl/sites/default/files/pictures/ii_cross_-_regulamin.pdf

Zapisy:

https://docs.google.com/forms/d/1BtkGIXJapb746ms-TIW7XERgPTyvy4-1v9vcRqDva8c/viewform

RZ

Tagi:

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce