Krakowski Bieg Trzech Kopców: Ruszyły zapisy

 

Krakowski Bieg Trzech Kopców: Ruszyły zapisy


Opublikowane w pon., 14/07/2014 - 10:19

Krakowski Bieg Trzech Kopców to jedyny w Polsce bieg górski, którego trasa prowadzi przez centrum dużego miasta. Ósmą edycję biegu zaplanowano na 5 października, tradycyjnie w pierwszą niedzielę tego miesiąca. Zapisy już trwają. Szczegóły w informacji organizatora (poniżej).

Początek Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Krakowa w Biegu Górskim przewidziany jest na godz. godz. 10:30. Ze względu na duże zainteresowanie biegiem, a ograniczoną pojemność trasy, ustalony został limit uczestników – na 2 500 osób. Będą oni startowali z czterech stref czasowych. 
 
Zawodnicy pokonają około 13-kilometrowy dystans pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego. Prawie 1/4 biegu wiedzie ścieżkami o nieutwardzonej nawierzchni. Różnica poziomów sięga 160 m. 

Ze względu na zróżnicowanie terenu w klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako „anglosaski”, w którym trasa prowadzi raz w górę raz w dół, w odróżnieniu od wersji „alpejskiej”, której trasa w przeważającej części tylko się wznosi. Dystans należy pokonać w regulaminowym limicie czasu, to jest do godz. 13.00.
 
W biegu mogą startować zawodnicy zrzeszeni i niezrzeszeni w klubach i grupach biegowych, którzy do 5 października ukończą 17. rok życia (urodzeni w roku 1997 i starsi). Klasyfikacja prowadzona jest w kategorii open kobiet i mężczyzn oraz w siedmiu kategoriach wiekowych.

W ubiegłym roku triumfowali Białorusinka Anastazja Daszkiewicz i Ukrainiec Taras Salo. Zawody rozegrano w formule Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Biegu Górskim przy ponad dwutysięcznej frekwencji. TUTAJ zdjęcia z imprezy.
 
Regulamin imprezy

Zapisy

org. / red.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce