Kryza ponownie zdyskwalifikowana

 

Kryza ponownie zdyskwalifikowana


Opublikowane w czw., 17/01/2013 - 13:03

Polski Związek Lekkiej Atletyki poinformował, że na podstawie zgłoszeń dotyczących wykrycia niedozwolonej substancji w organizmach polskich zawodników: Wioletty Kryzy, Wiesława Piętki oraz Wojciecha Ćwika, PZLA zawiesił tych lekkoatletów w ich prawach.

W przypadku potwierdzenia stosowania środków dopingujących przez Wiolettę Kryzę (na zdjęciu) będziemy mieli do czynienia z recydywą. Polka, która ma na swoim koncie blisko 80 ukończonych maratonów była bowiem zdyskwalifikowana za doping już w latach 2002-2004.

Zarówno Kryza, jak i Piętka to zawodnicy startujący obecnie z powodzeniem w kategorii masters/weteranów.

Wczoraj Komisja Wyróżnień, Dyscypliny i Zwalczania Dopingu PZLA potwierdziła, że u zawodniczki Violetty Kryzy, w wyniku przeprowadzonego testu antydopingowego, stwierdzono obecność w jej organizmie niedozwolonej substancji, co spowodowało wszczęcie przez KWDiZD postępowania wyjaśniającego. Do czasu zakończenia tego postępowania zawodniczce Violetcie Kryzie zostały zawieszone prawa zawodnika (tj. prawo udziału w zawodach organizowanych zgodnie z przepisami IAAF lub PZLA).

W podobnej sytuacji są pozostali zawodnicy, u których stwierdzono w organizmie niedozwolony środek, tzn. Wiesław Piętka oraz Wojciech Ćwik.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce