Kto lekkoatletką 2013 roku? Oto nominacje

 

Kto lekkoatletką 2013 roku? Oto nominacje


Opublikowane w śr., 06/11/2013 - 15:34

Wczoraj informowaliśmy o nominacjach IAAF do tytułu najlepszego lekkoatlety roku. Dziś pora na Panie. Tytuł powędruje do Nowozelandki Velerie Adams, Jamajki Shelly-Ann Fraser lub Czeszki Zuzana Hejnova. Łączy je jedno, wszystkie są mistrzyniami świata z Moskwy w swoich konkurencjach. Wybór nie będzie należał do najłatwiejszych.

Faworytką do tytułu wydaje się Jamajka Shelly-Ann Fraser, która podczas Mistrzostw Świata w Moskwie zdobyła aż trzy złote medale: na 100 metrów, na 200 i w sztafecie 4 x 100. Dodatkowo zwyciężając na „setkę” osiągnęła czas 10:71, co było najlepszym wynikiem w tym roku.

Nie można jednak przekreślać szans kulomiotki Velerie Adams, która nominowana była również do nagrody w zeszłym roku jako halowa mistrzyni świata, niepokonana w 30 ostatnich konkursach. Wtedy nagrodę zabrała jej amerykańska sprinterka Allysson Felix, trzykrotna mistrzyni olimpijska z Londynu.

Najmniejsze szanse wydaje się mieć płotkarka Zuzana Hejnova, która w Moskwie zdobyła złoty medal na 400 metrów. Niemniej Czeszka na swoim ma także brązowy medal IO w Londynie, więc tegoroczny sukces nie przyszedł nagle. ożemy być więc świadkami sporej niespodzianki podczas finałowej gali plebiscytu. Ta odbędzie się 16 listopada w Monako.

RZ

Fot. IAAF

 

Tagi:

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce