Łask: Żołnierze i Ambasador (też żołnierz) biegali w Teście Coopera [ZDJĘCIA, WIDEO]

 

Łask: Żołnierze i Ambasador (też żołnierz) biegali w Teście Coopera [ZDJĘCIA, WIDEO]


Opublikowane w wt., 27/05/2014 - 09:26

W ubiegłym roku kolega z naszego klubu Łódź Running Team Mariusz Wasilewski, rzucił pomysł zorganizowania biegu na nowobudowanym obiekcie sportowym w naszej jednostce. Po zakończeniu budowy obiektu pomysł ponownie ujrzał światło dzienne. Wybór padł na Test Coopera. Tego jeszcze w Polsce nie było…

Relacja Janusza Milczarka, łódzkiego Ambasador Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdrój.

Od pomysłu do realizacji droga wydawała się długa. Ale jest pomysł – trzeba zacząć działać.

Zaczęliśmy od znalezienia kontaktu do osoby odpowiedzialnej za Ogólnopolski Test Coopera. Okazał się nim bardzo sympatyczny Rafał Jachimiak z AZS Warszawa. Po pierwszej rozmowie telefonicznej udało się na tyle zainteresować Rafała, że postanowiłem kuć żelazo, póki gorące. Pierwszy w Polsce, w jednostce wojskowej i to jeszcze w tak prestiżowej.

Pomysł powoli nabierał prędkości. Z niecierpliwością czekałem na dalsze informacje i ostateczną akceptację.

Po rozmowie z Szefem Sekcji Wychowania Fizycznego i Sportu w jednostce mjr Arturem Bąkiem, doszliśmy do wniosku, że „czemu nie”. Nowoczesny obiekt sportowy z basenem, z salami do ćwiczeń, spinningu, walki wręcz i squasha, z boiskami do tenisa ziemnego, koszykówki i piłki nożnej oraz tartanową bieżnią, trzeba pokazać i się nim pochwalić. A jeszcze lepiej poprzez zorganizowanie sportowej imprezy. Dowódca Bazy - Pan płk pil. Ireneusz Nowak, który jest aktywnym biegaczem, akceptuje pomysł.

Z Rafałem Jachimiakiem ustalamy termin, czyli dzień przed ogólnopolskim testem 16 maja.

Dostaniemy koszulki, numery startowe i certyfikaty a informacja o imprezie, która ostatecznie przybrała nazwę 1. Wojskowy Test Coopera w Polsce, ukazuje się na stronach internetowych testu i jednostki.

Bieg przygotowujemy wraz z Mariuszem Wasilewskim. Razem prowadzimy Klub Sportowy Łódź Running Team, a także aktywnie udzielamy się w Sekcji Biegowej Jastrząb, działającej w naszej jednostce. W pracach pomagają aktywnie instruktorki i instruktorzy z Sekcji Wychowania Fizycznego i Sportu.

Pomysł nabiera realnych kształtów. Termin powoli zbliża się. Mariusz opracowuje tabelkę do liczenia okrążeń, ja ulotkę promującą, przygotowujemy stopery i niespodzianki dla biegaczy.

I nagle pech. W piątek od rana pogodowy niż, leje deszcz w całym kraju, więc i u nas też. Ale my jesteśmy twardzi, z Mariuszem i kilkoma osobami z sekcji i klubu, organizujemy biuro i… czekamy. Podobno dla biegacza nie ma złej pogody, są tylko słabe charaktery. I to się potwierdza - przychodzi dziesięć osób.

Dostajemy telefon od Dowódcy: Przekładamy imprezę na 22 maja. Pogoda ma być super!!!

Zwijamy biuro i przemoknięci, wracamy do wykonywania obowiązków służbowych. Informuję Rafała Jachimiaka o przełożeniu imprezy. To bardzo dobrze! – słyszę: Czy możemy do was przyjechać?

Dowódca akceptuje przyjazd gości. Nad imprezą, z ramienia dowódcy jednostki, czuwał będzie Szef Sekcji Wychowania Fizycznego i Sportu. 

I nadchodzi dzień 22 maja. Pogoda i tym razem nie rozpieszcza. Żar leje się z nieba.

Pojawiają się organizatorzy Ogólnopolskiego Testu Coopera, wyposażeni kompletnie: w banery, namioty, kamery i aparaty, elektroniczny odmierzacz czasu i pistolet startowy. Kilka minut na podłączenia, rozstawienie sprzętu i ruszamy.

Ja i Mariusz w roli sędziów, zliczamy każde okrążenie poszczególnych zawodników. W chwili mniejszego obciążenia sami również startujemy. Porównuję swój start z soboty na 200-metrowej bieżni PŁ w ulewnym deszczu (3000m), i dzisiaj w 25-stopniowym upale 2955m. Sam nie wiem, który był łatwiejszy. Skłaniałbym się jednak ku temu przy deszczowej pogodzie…

O godz. 14:00 kończymy liczbą 77 startujących i słyszymy od organizatorów, że to dobry wynik. Super!!! Moje obawy, że nie przekroczymy 30 osób, rozpływają się.

Zapraszamy jeszcze gości do obejrzenia naszego muzeum samolotów, pielęgnowaną przez Grupę Archeo Łask i po prezentacji obiektu sportowego, żegnamy się. Wszyscy mają nadzieję, że za rok powtórka i ciąg dalszy!

Wideorelacja z Testu:

Więcej informacji o naszym sprawdzianie na stronach:

http://testcoopera.pl/
http://www.32blot.wp.mil.pl/pl/index.html
https://www.facebook.com/pages/Test-Coopera-dla-Wszystkich/1180888282985...
http://www.ntn.pl/skifighters/inne-skifighters/test-coopera-pod-skrzydla...

Pozdrawiam

Janusz Milczarek, Ambasador Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdrój 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce