Łeba: Zimowe bieganie w nadmorskich klimatach

 

Łeba: Zimowe bieganie w nadmorskich klimatach


Opublikowane w pon., 19/01/2015 - 09:24

Już za dwa tygodnie do Łeby zjadą biegacze z całej Polski na wyjątkowy karnawałowy półmaraton. Zawodnicy będą przemierzyć malownicze szlaki leśne Rezerwatu Przyrody Mierzeja Sarbska, zahaczą o plażę, by w końcu dobiec do latarni morskiej Stilo.

– To już druga edycja tej imprezy – mówi o Dorota Sosnowska. – Pierwsza zakończyła się sukcesem, więc liczymy na powtórkę. Organizatorem zawodów jest Zdrowotel Łeba, który od kilku lat promuje się właśnie przez wydarzenia sportowe. Przecież nazwa do czegoś zobowiązuje – śmieje się Sosnowska i wylicza imprezy, które zorganizowała. – Zaczęliśmy od nordic walking, później był Bieg o Palme Pierwszeństwa i Finał Pucharu Bałtyku w biegach przełajowych. Organizujemy też Duathlon na Wydmach.

Karnawałowy Trail Półmaraton, który w tym roku odbędzie się 31 stycznia, przyciąga biegaczy nie tylko niezwykłą atmosferą, ale również zmieniającą się trasą. – Za każdy razem jest inaczej, choćby z tego powodu, że morze zabiera plażę – mówi Dorota Sosnowska.

Na startujących czekają też inne atrakcje. – Zorganizujemy konkurs na najlepsze biegowe przebranie. Nagrodą będzie talon na dowolną usługę w naszym ośrodku. Mogą to być zarówno zabiegi fizjoterapeutyczne jak i masaże.

Jednak impreza w Łebie to nie tylko bieganie. W przeddzień zawodów będzie koncert szant w wykonaniu duetu Trawers, a po zakończeniu ścigania organizatorzy zapraszają na dwa wydarzenia. Na początku będą to Bałtyckie Kąpiele Morsów Cold Water, a potem Bal Karnawałowy. Następnego dnia dla wszystkich chętnych przygotowana zostanie też wycieczka na Wydmy Ruchome do Słowińskiego Parku Narodowego z przewodnikiem.

Zapisy przyjmowane są poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny (do 27 stycznia) na stronie internetowej www.zdrowotel.pl/eventy i www.elektronicznezapisy.pl. Można się będzie też zarejestrować w dniu imprezy w biurze zawodów.

Karnawałowy Trail Półmaraton w naszym KALENDARZU IMPREZ.

MGEL

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce