Lekarze w Gdańsku dają przykład i biegają

 

Lekarze w Gdańsku dają przykład i biegają


Opublikowane w śr., 10/12/2014 - 09:36

W sobotę 13 grudnia o godzinie 13.00 lekarze, dentyści, studenci wydziałów lekarskich i ich rodziny wyruszą do biegu na dystansie 5 i 10 km. Bieg Lekarski to impreza rozgrywana w Gdańsku od 2012 roku pod patronatem Okręgowej Izby Lekarskiej.

– Pomysłodawcą biegu jest dr Łukasz Skorupa. Bieg odbywa się cyklicznie dwa razy w roku wiosną i jesienią – wyjaśnia jedna z organizatorek Agata Kozińska. – Spodziewamy się około 120 zawodników z różnych regionów Polski. Nasza inicjatywa to okazja do wspólnej integracji zawodowej i spotkania poza standardowym miejscem pracy – wyjaśnia.

Organizatorów biegu wspiera doświadczeniem AZS w Gdańsku

Start i meta biegu znajdują się w parku im. Ronalda Reagana. Bieg wystartuje z okolic wejścia „D” do parku i poprowadzi zawodników ścieżkami szutrowymi i rowerowymi w przepięknej nadmorskiej scenerii.

Trasę tworzy 2,5-kilometrowa pętla – w zależności od wybranego dystansu będzie można pokonać ją dwu- lub czterokrotnie. Na kwadrans przed rozpoczęciem zmagań organizatorzy zapraszają na wspólną rozgrzewkę.

Na mecie czekać będą pamiątkowy medal i ciepły posiłek. Wszyscy, którzy ukończą bieg wezmą także udział w losowaniu nagród.

Do biegu można się zapisać jeszcze w dniu startu. Pod warunkiem, że mamy coś wspólnego zawodowo z medycyną lub mamy lekarza w rodzinie. W biegu przewidziane są jedynie klasyfikacje lekarzy, lekarzy dentystów, studentów wydziału lekarskiego i rodzin lekarskich. Organizatorzy zachęcają jednak wszystkich do wspólnego dopingowania na trasie.

Bieg Lekarzy w naszym KALENDARZU IMPREZ.

KR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce