Lesznowola pobiegnie niepodległościowo, ale już bez dyni

Opublikowane w czw., 23/10/2014 - 15:47

Podwarszawska Lesznowola jest już gotowa na obchody 96. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W najbliższy weekend na terenie dyniowego zagłębia odbędzie się Minimaraton Niepodległości. Zostały ostatnie wolne miejsca w biegu głównym.

– Jest to już dwunasta edycja zawodów, jednak nadal nie uważam, by była konkurencja dla warszawskiego Biegu Niepodległości. Raz, że termin inny, a dwa - nasza impreza ma zupełnie inny charakter. Kiedyś zawody rozgrywały się na ulicy, a teraz przenieśliśmy je na stadion. Tylko bieg główny prowadzi ulicami miasta. Myślę, że do nas ludzi przyciąga ten nietypowy dystans (4219,5m - przyp red ) oraz rodzinna atmosfera - mówi Leszek Gaca, współorganizator biegu.

W porównaniu z ubiegłym rokiem trasa minimaratonu nie uległa zmianie. Uczestnicy wybiegną ze stadionu miejskiego w ul. Szkolną, a później w Poprzeczną, Jedności, Słoneczną, Gminnej Rady Narodowej, skąd wrócą na bieżnię. Zmiany czekają imprezę dopeiro w przyszłym roku. – Myślimy o delikatnej zmianie dystansu, jednak póki co nie chce odsłaniać kart. Postaramy się od razu po biegu zaprosić uczestników na coś nowego – zapowiada organizator.

Imprezie towarzyszyć będą biegi dziecięce na dystansach od 300 do 1500m. Limit uczestników w tych startach wynosi 200 młodych biegaczy i został już wyczerpany.

Pula pakietow do biegu głównego wynosi natomiast 300 osób - zapisy drogą internetową trwały do 22 października, jednak, jak wyjaśnia Leszek Gaca, zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. – Dużo osób się zapisało, ale mniej opłaciło start. Myślę, że wystartuje u nas ponad 250 osób w biegu głównym i może trochę ponad 200 w biegach towarzyszących – prognozuje

Niestety tegorocznej edycji nie będzie towarzyszyć Święto Dyni, co było dodatkową atrakcją imprezy. Żeby jednak zawodnicy pamiętali, gdzie rywalizują, jako posiłek regeneracyjny ma być serwowana zupa z dyni. Dodatkowo wszyscy startujący w imprezie otrzymają pamiątkowy kubek (zapewne z dyniową grafiką).

Bieg odbędzie się w niedzielę 26 października. Biuro zawodów znajdować się będzie w budynku Zespołu Szkół Publicznych przy ul. Szkolnej. Czynne będzie w godzinach od 10:00 do 11:45. Bieg główny wystartuje w samo południe.

W ubiegłym roku bieg zwyciężył Jakub Nowak z czasem 12 minut i 52 sekundy. Wśród kobiet najlepsza była Anna Jakubczak-Pawelec z wynikiem 14 minut i 57 sekund.