A liczba ich to... 42. Drugi raz pobiegną po protezę

 

A liczba ich to... 42. Drugi raz pobiegną po protezę


Opublikowane w śr., 23/04/2014 - 08:52

42 biegaczy i 42,195 km do szczęścia. Ale nie własnego, a kolegi i jego rodziny, dla którego biegną. 18 maja grupa młodych ludzi pokona Cracovia Marathon, by zebrać pieniądze dla Mariusza, który stracił nogę w wyniku wypadku. Proteza, której potrzebuje, kosztuje... 42 000 zł.

Grupa „42 do Szczęścia”, bo tak się tytułują, pobiegnie już po raz drugi. – W ubiegłym roku udało nam się zebrać pieniądze na zakup protezy dla Asi Chałupy. Obecnie dziewczyna chodzi już normalnie, marzy o przebiegnięciu maratonu razem z nami – opowiada w rozmowie z naszym serwisem Tomasz Olender, członek oryginalnej formacji, którego możecie znać choćby z Festiwalu Biegowego, w którym rywalizował w premierowej odsłonie Iron Run.

– W tym roku chcemy pomóc Mariuszowi. Potrzebujemy 42 000 złotych na protezę nogi, która pozwoli mu wrócić do normalnego życia i spełnić marzenia jego 8-miesięcznego synka – wyjaśnia nasz rozmówca. Podkreśla, że każdy może przyłączyć się do akcji. – Każde 10 złotych się liczy, więc dodajcie sił naszej drużynie i pomóżcie Nam zebrać potrzebną kwotę – zachęca.

– Więcej informacji o naszej akcji znajdziecie na stronie. Zachęcam też do odwiedzenia naszego fanpage'a i zobaczenia klipu promującego naszą inicjatywę. Do zobaczenia na Cracovia Marathon! kończy nasz rozmówca.

red.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce