Liczydło biegowe Wojtka Staszewskiego

 

Liczydło biegowe Wojtka Staszewskiego


Opublikowane w pt., 12/10/2012 - 15:29

Biegnę maraton - jakiego wyniku mogę się spodziewać? To pytanie stawia sobie wielu biegaczy. Nie tylko ci, którzy walczą o każdą minutę, by poprawić rekord życiowy. Również ci, którzy debiutują na dystansie 42 kilometrów. Nawet jeśli zamierzają „tylko ukończyć”, to chcą wiedzieć na jakie tempo powinni się nastawić, jakiego pacemakera wybrać.

Odpowiedź jest prosta – weź aktualny wynik ze swojego startu na 10 km lub w półmaratonie i sprawdź oczekiwany wynik maratonu w kalkulatorze biegowym. W sieci dostępnych jest wiele takich aplikacji. Tyle, że zwykle dla biegających maraton powyżej trzech, a tym bardziej czterech godzin – te wyniki się nie sprawdzają. Prognozy są nierealistyczne.

Kancelaria Sportowa Staszewscy rzuca wyzwanie znanym kalkulatorom biegowym. Dla zwykłych biegaczy – od truchtacza, do ścigacza – mamy LICZYDŁO BIEGOWE.

- Wojtek tworzył te wzory pozwalające prognozować wynik maratonu podczas długich wybiegań. Latami przeliczał wyniki swoje i naszych podopiecznych na różnych dystansach – opowiada Kinga Staszewska. – Kiedy wyliczamy na ich podstawie spodziewane wyniki maratonu, okazuje się, że sprawdza się to lepiej niż w znanych kalkulatorach czy książkach biegowych.

- Zwykli biegacze poza treningami mają pracę, życie rodzinne i nie mogą poświęcić całych dni na treningi. Nie są też na tyle wytrenowani, by biec z podobnym obciążeniem układu krążenia w maratonie, jak podczas biegów na krótszych dystansach – wyjaśnia Wojciech Staszewski.

W liczydło należy wpisać wynik z jednego z trzech dystansów: 10 km, półmaraton, maraton. Liczydło poda oczekiwane wyniki na pozostałych dystansach oraz tempo startowe na każdym z nich. Przykładowo, żeby pobiec maraton w 4:00:00 należy – według Liczydła Biegowego – przebiec 10 km w 48:00 lub półmaraton w 1:48:00. Kalkulatory prognozują taki wynik przy znacznie słabszych wynikach na krótszych dystansach: 51 min. na 10 km lub 1:54 w półmaratonie.

Aplikację można znaleźć pod adresem: www.LiczydloBiegowe.pl

Więcej informacji:

Wojciech Staszewski – tel. 510 022 028

bieganie@KancelariaSportowa.pl

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce