Limit miejsc na Kępę Potocką wyczerpany!

 

Limit miejsc na Kępę Potocką wyczerpany!


Opublikowane w pt., 18/04/2014 - 10:25

W środę 23 stycznia wystartuje pierwszy bieg w ramach Grand Prix Żoliborza. Na Kępie Potockiej rywalizować będzie 300 biegaczy. To doskonała okazja do spalenia po świątecznych kalorii. Niestety limit miejsc został już wyczerpany.

Grand Prix Żoliborza składać się będzie z biegów na 5 km, na 10 km i na 15 km. Zainteresowanie zmienioną formułą imprezy jest duże. „Zapisy są wyczerpane. Nawet limit jest przekroczony, bo trochę  osób jeszcze nie wpłaciło opłaty startowej. Część osób jest więc w naszej poczekalni. Około 60 procent uczestników wykupiło karnety na wszystkie nasze biegi.”  - mówi Sylwester Karczewski organizator imprezy.

Dlaczego limit wynosi zaledwie 300 osób skoro zainteresowanie jest o wiele większe? „Musimy pamiętać, że przepustowość trasy na Kępie Potockiej będzie stosunkowo niewielka. Jest to 5 km biegu przełajowego,  nie będzie tam ani fragmentu chodnika, wszystko prowadzić będzie po trawie. Droga będzie czytelna, ale kręta, co nie pozwoli by wystartowało np. pół tysiąca osób”- dodaje organizator. Dodajmy, że trasa na Kępie Potockiej składać się będzie z dwóch pętli po 2,5 km. 

Biegacze, którzy zarejestrowali się na całe Grand Prix otrzymają koszulki „Endorphins addict”, czyli uzależniony od endorfiny. Każdy, kto weźmie udział udział we wszystkich biegach Grand Prix, będzie mógł skompletować serię trzech medali.

Zawody rozpoczną się w środę o godzinie 15 od biegów dla dzieci i młodzieży szkolnej. Biuro zawodów biegu głównego otwarte będzie od godziny 17. Centrum imprezy znajdować się będzie przy ul. Gwiaździstej. Dojście od ulicy Potockiej ( w pobliżu mostku nad kanałkiem). Bieg główny rozpocznie się o godzinie 18:30.

Kolejna impreza, tym razem na 10 km odbędzie się 14 maja na Cytadeli.

Organizator
Regulamin
Trasa

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce