Lisowice: 24 h biegu w hołdzie Janowi Pawłowi II

 

Lisowice: 24 h biegu w hołdzie Janowi Pawłowi II


Opublikowane w pt., 06/06/2014 - 09:29

Lisowicach koło Lublińca odbędzie się Kwietny Bieg. Ma on uczcić 35 rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski i rozbudzenie przez niego ducha wolności w narodzie. Z tej okazji biegacze będą mieli okazję przez 24 godziny pokonywać wyznaczoną pętlę. Nietypowe? Wcale nie. Przed laty idea Kwietnych Biegów była dość popularna, organizowano je między innymi na krakowskich Błoniach. W samych Lisowicach impreza odbędzie się po raz szósty.

Start Kwietnego Biegu zaplanowano na godzinę 18:00 w piątek 6 czerwca 2014 roku, koniec dobę później, w sobotę 7 czerwca o 18:00. Zawodnicy będą się poruszać po pętli mierzącej 1352 metry, wzdłuż ulic Nowej i Mickiewicza. Do ich dyspozycji oddana będzie sala, na której można przenocować na własnej karimacie oraz prysznice. Udział w biegu nie pociąga za sobą żadnych kosztów.

– Chodzi o udział, gest – mówi nam organizator Krzysztof Brol. Dlatego nie jest ważna obecność przez pełne 24 godziny. Nie trzeba też absolutnie biegać przez cały czas. – Może przyjechać o dowolnej porze w piątek lub sobotę i się przyłączyć, nawet biegając tylko jedno kółko.

Zaproszeni są także zawodnicy uprawiający nordic walking. Można również połączyć obie dyscypliny i część okrążeni przejść a część przebiec. Nie jest ważny czas biegu ani liczba przerw. Chodzi o jedność i gest. Udział w akcji mogą wziąć też dzieci, ale z zastrzeżeniem, że między godzinami 22:00 a 6:00 muszą biec w towarzystwie dorosłego opiekuna.

Pomiar odległości będzie elektroniczny, przy pomocy chipów. Dla wszystkich przygotowane zostaną certyfikaty uczestnictwa. Zawodnicy, którzy pokonają ponad 35,3 km otrzymają medale. Dodatkową niespodzianką jest także klasyfikacja, której nie planowano. Znalazł się sponsor gotowy uhonorować najaktywniejszych, w związku z czym dla dziesięciu mężczyzn i dziesięciu kobiet, którzy nabiegają najwięcej kilometrów przygotowane zostanę puchary. Otrzymają je też najaktywniejsi uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów (trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii).

Udział w biegu jest bezpłatny, zgłoszenia można dokonać na miejscu, nie ma limitów tempa ani minimalnej odległości, którą trzeba pokonać… Trudno wyobrazić sobie bardziej przyjazny biegaczom regulamin. Może więc warto odwiedzić Lisowice?

Strona akcji

KM

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce