Listopadowa „Świebodzicka Piątka&Dycha”: spędź aktywnie czas z całą rodziną!

 

Listopadowa „Świebodzicka Piątka&Dycha”: spędź aktywnie czas z całą rodziną!


Opublikowane w śr., 02/11/2022 - 09:45

W niedzielę 20 listopada w Świebodzicach odbędzie się pierwsza edycja biegu „Świebodzicka Piątka&Dycha”. W harmonogramie wydarzenia są dwa biegi dla dorosłychna 5 km i 10 kmoraz zawody dla dzieci już od 2. roku życia.

„Piątka&Dycha” to druga po „Świebodzickim Biegu na 1 Milę” impreza cyklu „Świebodzice w biegu”, którego inicjatorem jest Klub Sportowy GVT, a wydarzenia finansowo wspiera Gmina Świebodzice. Choć celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim nakłonienie mieszkańców miasta i gminy do regularnej aktywności ruchowej, to organizowane przez GVT zawody są otwarte dla każdego, niezależnie od miejsca zamieszkania.

Frekwencja przeprowadzonego 11 września „Biegu na 1 Milę” dowiodła, że imprezy biegowe GVT cieszą się coraz większą popularnością nie tylko na Dolnym Śląsku, ale i w Polsce.

Zawodnicy, którzy wezmą udział w „Świebodzickiej Piątce&Dysze” ruszą w samo południe, w niedzielę 20 listopada, z rynku w Świebodzicach. Pętlę wytyczono ulicami: Kopernika, Strzegomską, Środkową, Ciernie, Żeromskiego, Prusa i Młynarską, a profil biegu zarówno na dystansie 5 km, jak i 10 km nie jest zbyt wymagający.

– Dla osób trenujących regularnie trasa nie będzie wielkim wyzwaniem, ale wystarczy, by sprawdzić się na koniec roku i przepalić nogę przed przygotowaniami do nowego sezonu – mówi Zbigniew Gucwa, pomysłodawca zawodów, dyrektor sportowy GVT i zarazem trener.

W ramach zawodów przewidziano osobną klasyfikację dla służb mundurowych.

Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie przez internet i tylko do poniedziałku 7 listopada, warto się więc pospieszyć, ponieważ limit miejsc jest ograniczony.

Zapisy na wydarzenie dla dorosłych i dzieci oraz regulamin dostępne pod tym linkiem: https://zapisy.inessport.pl/#gr132

Informacje na temat biegu znaleźć można także na facebookowym profilu wydarzenia: https://www.facebook.com/events/904160990972722

Treningi przed zawodami

„Świebodzice w biegu” to nie tylko zawody sportowe, ale także otwarte treningi dla mieszkańców miasta, które do tych wydarzeń mają ich przygotować, zarazem aktywizując sportowo i zachęcając do regularnej aktywności.

– Bieganie to najprostsza forma sportu, nie wymagająca specjalnych nakładów finansowych, sprzętu, szkoleniowców itd. – mówi Zbigniew Gucwa dyrektor sportowy GVT i zarazem trener. – Wystarczy wygodne ubranie, które na ogół każdy ma w domu, a biegać można o każdej porze roku, dnia i na dobrą sprawę wszędzie. Żeby się o tym przekonać, wystarczy przyjść na organizowane przez nas w każdy wtorek w Świebodzicach o godz. 17 bezpłatne treningi lekkoatletyczne. Trener do tego, by zacząć biegać, nie jest niezbędny, ale kilka wskazówek, zwłaszcza dotyczących techniki i obciążeń zawsze się przyda – dodaje.

W zajęciach udział może wziąć każdy, niezależnie od wieku i poziomu sportowego zaawansowania. Dla początkujących pierwszym sprawdzianem będzie „Świebodzicka Piątka&Dycha”, zaplanowana na niedzielę 20 listopada.

Zawody dla dzieci

Rywalizacji dorosłych towarzyszyć będą zawody dla dzieci i to już maluchów od 2. roku życia, którzy do pokonania będą mieli 50 metrów. Pozostałe dystanse „Świebodzickiej Piąteczki&Dyszki” dla poszczególnych roczników to: 200 m – roczniki 2018-2019, 300 m – roczniki 2016-2017, 400 m – roczniki 2014-2015, 500 m – roczniki 2012-2013, 700 m – roczniki 2010-2011. Dzieci również należy zapisać przez internet, za ich start nie jest jednak wymagana opłata.

Najmłodsi w niedzielę 20 listopada na trasę swoich zawodów wyruszą z rynku w Świebodzicach o godz. 10.30, a dorośli w samo południe.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce