Litewskie wybrzeże dobre na ultra. Biało-czerwoni tym razem poza podium - najprawdopodobniej [WYNIKI POLAKÓW]

Opublikowane w pon., 21/10/2019 - 13:11

Tegoroczna edycja Trail Kuršių Nerija, imprezy odbywającej się na Mierzei Kurońskiej na Litwie, nie była już tak gościnna dla biało-czerwonych jak przed rokiem, gdy na dystansie 44 km nasi zajmowali drugie i trzecie miejsce.

Najkrótszy z biegów liczył sobie 12 km. Jego zwycięzcą został łotewski biegacz Karemis Artis, który na mecie pojawił się z wynikiem 50:30. Pierwszy z Polaków, Robert Jarema finiszował na 35. miejscu z czasem 1:05:53.

Zwyciężczynią biegu na tym dystansie została Litwinka Kaste Rutkaukaite, z wynikiem 57:56. Pierwsza z Polek to Justyna Klaś - 1:55:57 i 54 miejsce.

Na dystansie 25 km wygrał zawodnik z Norwegi (w wynikach występuje tylko jako Erik W., być może ze względu na RODO). Na pokonanie trasy Skandynaw potrzebował 1:38:13. Maciej Jerema, jako najwyżej sklasyfikowany Polak, zakończył zmagania na setnym miejscu z czasem 2:40:41.

Wśród kobiet, Karolina Pawełczak uplasowała się finalnie tuż za podium, z wynikiem 2:08:37. Lokata naszej zawodniczki długo nie była jasna. Podczas rozmowy z nami, organizatorzy przyznali, że przez chwilę trwało zamieszanie z pomiarem czasu i tabelki w internecie pokazywały nieprawdziwy obraz sytuacji. Polka obsuwała się w tej klasyfikacji kilkukrotnie, zajmując miejsca od 3 od 5. Na tę chwilę organizatorzy umieścili Karolinę właśnie na 4. miejscu… ale nie jest to oficjalny wynik naszej zawodniczki.

Najdłuższy 68-kilometrowy bieg, należał do Biktimirovsa Konstantinsa. Łotysz nabiegał 5:46:51.

Na piaszczystej, pokrytą wydmowymi wzniesieniami trasie był też m.in. Ambasador Festiwalu Biegów Marek Grund, kończąc swoje najważniejsze starty w sezonie.

„Piach, wydmy, piach, górki, piach, plaża, piach, lasy, piach i piach. No i jeszcze dużo piasku”

- tak opisywał czekające go wyzwanie Marek Grund, który w deszczowej aurze nabiegał 6:27:45 i wskoczył na 13. miejsce wśród mężczyzn.

Co ciekawe, na start u wschodnich sąsiadów Marek z ekipą Mafii Team Lubliniec zdecydowali się… po lekturze naszej zapowiedzi imprezy!

Ultra na świecie: Jedyne punktowane ultra na Litwie. Po piasku!

Litwini zajęli całe podium na dystansie 47 km. Na tym dystansie Polacy nie startowali.