Łobodziński i Wiśniewska-Ulfik polskimi faworytami Biegu Na Szczyt Rondo 1

 

Łobodziński i Wiśniewska-Ulfik polskimi faworytami Biegu Na Szczyt Rondo 1


Opublikowane w pon., 09/03/2015 - 12:56

Już w najbliższą sobotę, 14 marca odbędzie się Bieg Na Szczyt Rondo 1 w randze Towerrunning Grand Prix of Poland. Na starcie pojawią się najlepsi specjaliści biegania po schodach w Europie, w tym czołówka Pucharu Świata. Faworytami są jednak Polacy – Piotr Łobodziński i Dominika Wiśniewska-Ulfik z 4Flex Sport Teamu.

Znana jest już pełna lista zawodników z elity sportowej biegu. Wśród mężczyzn faworytem będzie Piotr Łobodziński (4Flex Sport Team, na zdjęciu), mistrz Europy i zwycięzca dwóch ostatnich edycji Towerrunning World Cup: 

– Po zeszłorocznym zwycięstwie w Rondo 1 i całym, bardzo udanym dla mnie sezonie, na pewno jestem uważany za głównego faworyta tegorocznej imprezie. Nie odczuwam jednak żadnej szczególnej presji z tym związanej. Jestem pewny swojej formy i wiem, na co mnie stać. Liczę na drugi triumf w Warszawie – mówi polski towerrunner.

Koalicja zagranicznych zawodników jest jednak wyjątkowo mocna, a najgroźniejszymi rywalami Łobodzińskiego powinni być wicelider światowego rankingu, Tomas Celko (Słowacja) oraz znajdujący się obecnie w rewelacyjnej formie Christian Riedl. Niemiec ma na swoim koncie m. in. rekord świata w biegu 12-godzinnym po schodach oraz dwa bardzo prestiżowe zwycięstwa odniesione w ostatnich tygodniach – w finałowym wyścigu Towerrunning World Cup w Wiedniu oraz w legendarnym Empire State Building Run Up w Nowym Jorku:

– Cieszę się na powrót do Warszawy na jedne z najlepiej zorganizowanych zawodów na całym świecie. Dwa lata temu byłem tutaj trzeci, w ubiegłym roku - drugi. Najwyższy czas zwyciężyć! Dam z siebie wszystko, ale oczywiście konkurencja będzie bardzo mocna – zapowiada Riedl.

Również wśród kobiet zapowiada się wyrównana walka o zwycięstwo. Na starcie staną trzy zawodniczki z czołowej „czwórki” zeszłorocznych Mistrzostw Europy, w tym Polka, Dominika Wiśniewska-Ulfik:

– To mój trzeci start w Biegu Na Szczyt Rondo 1. Mocno przygotowuję się do tych zawodów, a po zeszłorocznym zwycięstwie zależy mi na obronie tytułu. Liczę też na poprawę wyniku z poprzedniego roku i pobicie rekordu trasy kobiet. Rywalizacja na pewno będzie jednak zacięta. Pokazują to minimalne różnice pomiędzy czołowymi zawodniczkami w poprzednich zawodach - mówi zawodniczka 4Flex Sport Teamu (na zdjęciu).

Jej najgroźniejszymi rywalkami będą trzecia w Pucharze Świata Maria Theresa Handlbauer (Austria) oraz wiceliderka światowego rankingu, Lenka Svabikova z Czech:

– W Rondo 1 wystartuję już po raz trzeci. W zeszłym roku byłam druga i obiecałam organizatorom imprezy przyjechać ponownie, w jeszcze lepszej formie. Byłoby wspaniale w końcu tutaj wygrać – mówi zawodniczka naszych południowych sąsiadów.

Czy zatem można liczyć na jakieś nieprzewidziane wyniki biegu? Organizatorzy twierdzą, że tak:

– Faworyci do miejsc na podium wydają się być klarowni, ale za ich plecami będzie naprawdę ciasno. Nie wykluczam też niespodzianek. Przyjeżdża do nas mocna reprezentacja włoskich biegaczy górskich, których potencjał na schodach nie jest do końca znany. Start zapowiedzieli też młodzi zawodnicy z Czech i Słowacji, którzy ostatnio przebojem wchodzą do towerrunningowej czołówki. Czarnym koniem może okazać się Austriak, Jakob Mayer – twierdzi Piotr Jakóbik, rzecznik prasowy imprezy.

Rywalizacja najlepszych zawodników to jednak nie wszystko. W ramach imprezy odbędą się Mistrzostwa Polski Strażaków w Bieganiu po Schodach. Rywalizujący w nich zawodnicy wbiegną na 37. piętro biurowca Rondo 1 w pełnym umundurowaniu bojowym, z butlami, oddychając przez aparaty powietrzne. Dodatkowe rywalizacje czekają też na ponad 500 amatorów, którzy zgłosili się do startu w biegu:

– Zdajemy sobie sprawę, że przeciętny uczestnik biegu nie jest w stanie nawiązać walki z najlepszymi. Dlatego, we współpracy z naszymi sponsorami, przygotowaliśmy dodatkowe rywalizacje. Nagrodzimy na przykład najlepszych sprinterów w rywalizacji do 10. piętra – 4Flex Sport Challenge, a także osoby, które zachowają najwięcej sił na koniec wspinaczki i uzyskają najlepszy czas na czterech ostatnich piętrach w ramach 4F Best Finisher Challenge. Szczegóły można znaleźć na naszej stronie internetowej – mówi Piotr Jakóbik.

5. Bieg Na Szczyt Rondo 1 w Warszawie odbędzie się 14 marca 2015r. Wyścig ma rangę Grand Prix of Poland, przyznaną przez Towerrunning World Association. Oznacza to, że stołeczny bieg jest jednym z najważniejszych tego typu wydarzeń na świecie. Impreza ma ponadto wymiar charytatywny – cały przychód z opłat startowych przekazywany jest bowiem na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. 

5. Bieg Na Szczyt Rondo 1 w naszym KALENDARZU IMPREZ.

mat. pras. / red.

Tagi:

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce