Łódź Park Tour 2014/15: Nowe trasy i walka do ostatniego etapu

 

Łódź Park Tour 2014/15: Nowe trasy i walka do ostatniego etapu


Opublikowane w śr., 12/11/2014 - 12:37

Organizatorzy zimowej cyklu biegów na orientację Łódź Park Tour zaprezentowali właśnie pięć lokalizacji, w których rozgrywana będzie kolejna edycja zawodów. Na uwagę zwraca wprowadzenie klasyfikacji rodzinnej oraz startu pościgowego w finale. Oznacza to, że walka o zwycięstwo trwać będzie do samego końca.

W porównaniu do letniej edycji, na biegaczy czeka dodatkowy etap. Wszystkie będą rozgrywane w innych miejscach. Jeśli jednak sięgniemy pamięcią do Park Touru z 2013 roku, to znajdziemy wspólne mianowniki po raz kolejny biegacze zagoszczą m.in. na osiedlu Stoki czy też terenie Łódzkiej Strefy Specjalnej Ekonomicznej. Chcieliśmy w tym roku połączyć nowe miejsca z tymi znanymi. W tym roku trasy AZS oraz ASP są właśnie takimi nowymi miejscami. Starsze tereny zostały natomiast odświeżone. Duży nacisk położyliśmy na to żeby, zawitać do parków. Chcemy żeby nazwa cyklu odzwierciedlała charakter cały cyklu - mówi Łukasz Charuba, koordynator zawodów.

Największą atrakcją ma być finał na terenie ASP. Aby jednak w pełni poczuć żyłkę rywalizacji w ostatnim etapie, trzeba będzie ukończyć wcześniej co najmniej trzy etapy. Rywalizacja na terenie Akademii Sztuk Pięknych zapowiada się bardzo ciekawie, bo w ostatnim etapie wszystko się może rozstrzygnąć. Dodatkowo część trasy zahaczy o tereny Parku Ocalałych, który przypomni historię żydów łódzkich. Będzie to więc połączenie historii z nowoczesnością. Zasady tego biegu będą proste. Uzyskane miejsca z trzech czterech biegów przelicza się na punkty. Później każdy punkt to 5 sekund. Uczestnicy ruszą z odpowiednią stratą do lidera. Kto pierwszy wbiegnie na metę, wygrywa cały cykl wyjaśnia Charuba.

Nie jest to jedyna zmiana w tegorocznej edycji cyklu. W tym roku organizatorzy oprócz klasyfikacji dla profesjonalistów, zuchwałych i początkujących, wprowadzili też kategorię rodzinną.  Jest to ukłon dla rodziców i dzieci. Przykładowo mama i tata wystartują w kategorii profesjonalistów, a później wspólnie będą mogli pobiec z dzieckiem w dowolnej minucie. Innym organizatorom ten pomysł się podoba. Wiemy, że jest zapotrzebowanie na coś takiego, bo tych rodziców i opiekunów z biegającymi dziećmi jest coraz więcej dodaje nasz rozmówca.

Organizatorzy liczą, że tegoroczna edycja przyniesie stałą frekwencję na poziomie ponad setki osób. Zapisy już ruszyły. Mamy już pierwsze zgłoszenia. Liczymy, że ta edycja będzie przełomowa. Chcemy, by choć raz padł wynik 150 osób. Wtedy w letniej edycji może dojdziemy do 200 osób. Musimy w końcu dogonić imprezy w Warszawie – śmieje się Łukasz Charuba.

Trasy w tegorocznej długości maja długość od od 4-6 km dla profesjonalistów i 1-2 km dla kategorii rodzinnej. Wszystkie eliminacje będą startować o godzinie 18:30:

Łódź Park Tour 2014 / 15 - Program:

  • Park Poniatowskiego – 27.11.2014
  • Stoki 11.12.2014
  • Łódzka Specjalna Stefa Ekonomiczna 15.01.2015
  • AZS 19.02.2015
  • ASP 19.03.2015

Organizator

Regulamin cyklu

Wpisowe:

  • 8 zł + 2 zł za wypożyczenie chipa
  • 13 zł + 2 zł wypożyczenie chipa (dniu zawodów)

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce