Łódź wznawia swój Park Tour. Biegaj na orientację

 

Łódź wznawia swój Park Tour. Biegaj na orientację


Opublikowane w wt., 18/02/2014 - 15:40

W czwartek 20 lutego, po krótkiej przerwie związanej z feriami, wraca cykl Łódź Park Tour. Przed uczestnikami przedostatnia już odsłona nocnej rywalizacji na orientacją we włókienniczym mieście.

Tym razem biegacze odwiedzą z mapą Osiedle Chrobrego. – Będziemy tam po raz pierwszy. Nowe miejsce wymaga znalezienia nowej bazy i zdobycia nowych kontaktów. Nie jest to jednak przeszkoda nie do przejścia – mówi Łukasz Cheruba, organizator zawodów. Wyjaśnia, że Osiedle Chrobrego to jedno z największych tego typu skupisk w Łodzi. – Będziemy biegać zarówno po terenie wielkomiejskim jak i po parku. Utrudnieniem jest na pewno gęsta zabudowa i mnóstwo zakrętów i krzaków, w których te punkty będą schowane.

Profesjonaliści będą mieli do pokonania dystans 3,54 km i do odnalezienia 27 punktów kontrolnych. Na zuchwałych czeka trasa 2,65 km oraz 19 p.k., a na początkujących 1,14 km oraz 10 p.k.. Odległości podajemy oczywiście w linii prostej. Biegi na orientację wymagają jednak obiegania niektórych elementów, jak np. ogrodzenia czy budynki. Dzięki czemu dystans się wydłuża. Jak bardzo? To już zależy od samych biegaczy.

Poprzednie rundy cyklu cieszyły się sporym zainteresowaniem łodzian. Jak mówi Łukasz Cheruba, teraz jest podobnie. – Przez Internet zgłosiło się już 120 osób. Można się jeszcze zapisywać w dniu zawodów. Spodziewamy się, że przyjdą także dzieci z okolicznych szkół. Zwłaszcza, że uczniowie placówki, która jest naszym gospodarzem, startują u nas za darmo. Liczymy na 150 uczestników.

Cheruba podkreśla, że mieszkańcy Łódzkich osiedli przyzwyczaili się już do widoku biegaczy z mapami w rękach i latarkami na czołach. – Spojrzenie na biegaczy zmieniło się na dobre. Kiedyś spotykaliśmy się sytuacjami, że biegacze byli zaczepiania i przywołani od „szaleńców”. Ginęły nam też stacje kontrolne. Teraz praktycznie takich sytuacji nie ma, widać, że świadomość społeczna idzie do przodu – cieszy się nasz rozmówca. – Zapraszam na zawody, zobaczcie sami jak dobrze można się bawić w środku miasta – zachęca.

Biuro zawodów znajdować będzie się w Szkole Podstawowej przy ul. Ćwiklińskiej 9. Czynne będzie od godziny 17:15. Start pierwszego zawodnika nastąpi o godzinie 18:30. Rejestracja w dniu zawodów wynosi 10 zł plus 2 zł za wypożyczenie chipa. Na mecie na każdego czekać będzie posiłek regeneracyjny oraz losowanie nagród.

Cykl Łódź Park Tour zakończy się 20 marca zawodami na Osiedlu Retkinia. Będzie to jedyny start masowy w tegorocznym cyklu. 

Strona cyklu:

http://orientuslodz.pl/nasze-zawody/lodz-park-tour

RZ

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce