Lublin i Warszawa rozpoczną Grand Prix CITY TRAIL

 

Lublin i Warszawa rozpoczną Grand Prix CITY TRAIL


Opublikowane w wt., 07/10/2014 - 16:08

Już 11 października w Lublinie wystartuje ogólnopolski cykl biegów przełajowych Grand Prix CITY TRAIL! Zawody zostaną rozegrane w dziesięciu miastach. Od października do marca odbędzie się aż 60 imprez! Do startów zachęca m.in. Beata Sadowska.

Grand Prix CITY TRAIL to nowa odsłona Grand Prix z BiegiemNatury, czyli jesienno-zimowych biegów przełajowych na dystansie 5 km. Zdaniem organizatorów cykl ten jest kierowany do biegaczy w każdym wieku, z różnym doświadczeniem biegowym – także do zupełnie początkujących.

Do udziału w leśnych zawodach zachęca dziennikarka i biegaczka – Ambasadorka Grand Prix CITY TRAIL – Beata Sadowska: – City Trail czyli to, co lubię. Bieganie w zieloności. W mieście, ale w lesie. Można obudzić nie tylko mięśnie. Można podglądać naturę. Można wystawić twarz do słońca i pędzić przed siebie. Polecam.

Tegoroczna edycja przyniosła kilka zmian, m.in. nową trasę w Lublinie. Zawody nadal będą odbywać się w Lesie Dąbrowa, jednak przebieg trasy będzie inny. Nowa trasa  znajduje się także w Gdyni, w południowej dzielnicy miasta – Mały Kack. Start, meta oraz biuro zawodów znajdować się będą tuż po wejściu do lasu w pobliżu ulicy Spokojnej.

Druga weekendowa impreza odbędzie się w niedzielę 12 października w Warszawie. Stołeczni biegacze niezmiennie będą startować w Lesie Młocińskim, na tych samych ścieżkach, na których biegali uczestnicy zawodów w poprzednim sezonie. Do udziału zaprasza Rafał Rusiniak ubiegłoroczny zwycięzca, który w tym roku otrzymał od organizatorów numer startowy 1.

– Moim zdaniem warto wystartować w cyklu CITY TRAIL, ponieważ jest to doskonała odskocznia od ciągłych zawodów na ulicy. Dodatkowo bieganie w lasach nie szkodzi naszym stawom. W moim przypadku będzie to comiesięczny sprawdzian w przygotowaniach do sezonu. Warto pamiętać, że startowanie na krótszych dystansach, takich jak 5 km jest  ważne ponieważ nabieramy prędkości, która jest przydatna przy dłuższych biegach – mówi zawodnik Entre.pl Team.

Grand Prix CITY TRAIL jest cyklem biegów, w którym nagrody przyznawane są po zakończeniu edycji. Klasyfikacja generalna jest tworzona na podstawie wyników 4 najlepszych startów. Także pamiątkowe medale są wręczane osobom, które ukończą co najmniej 4 biegi z sześciu. Jak zaznaczają organizatorzy, jeśli ktoś nie nastawia się na walkę o nagrody, ale chce dostać pamiątkowy medal, może startować w różnych miastach.

Elektroniczne zapisy zawsze kończą się na trzy dni przed zawodami. Wysokość opłaty startowej jest uzależniona od terminu płatności. W przypadku osób, które zapiszą się przez internet najpóźniej na 7 dni przed biegiem, opłata wynosi 12,5 zł. Jeśli bieg zostanie opłacony najpóźniej na 3 dni przed imprezą, za start trzeba będzie zapłacić 15 zł. W dniu biegu opłata wyniesie 20 zł.

Cykl jest kierowany także do dzieci i młodzieży – przed biegiem głównym odbywają się biegi CITY TRAIL Junior – na dystansach od 300 m do 3 km. Zapisy do biegów dla młodych sportowców odbywają się na stronie www.citytrail.pl (rejestracji dokonuje rodzic lub opiekun) oraz w dniu biegu w biurze zawodów. Opłata startowa to symboliczna złotówka.

Na mapie Grand Prix CITY TRAIL 2014/2015 znajdują się takie miasta jak: Bydgoszcz, Gdańsk i Gdynia (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowice, Lublin, Łódź (która dołączyła do cyklu w tym roku), Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa oraz Wrocław.

Plan minutowy I biegu Grand Prix Lublin CITY TRAIL:

08:30 – otwarcie biura zawodów;
09:00 – start biegu dzieci kategorii D0/D1;
09:15 – start biegu dzieci kategoria D2;
09:30 – start biegów młodzieżowych kategorie D3 oraz D4;
09:45 – zamknięcie biura zawodów;
09:45 – wspólna rozgrzewka;
10:00 – start biegu głównego Grand Prix Lublin CITY TRAIL
10:15 – pierwsi zawodnicy na mecie biegu;
ok. 10:40 – ostatni zawodnik na mecie biegu.

Plan minutowy I biegu Grand Prix Warszawa CITY TRAIL:

13:30 – otwarcie biura zawodów;
14:00 – start biegu dzieci kategorii D0/D1;
14:15 – start biegu dzieci kategoria D2;
14:30 – start biegów młodzieżowych kategorie D3 oraz D4;
14:30 – zamknięcie biura zawodów;
14:40 – wspólna rozgrzewka;
15:00 – start biegu głównego Grand PrixWarszawa CITY TRAIL
15:15 – pierwsi zawodnicy na mecie biegu;
ok. 15:45 – ostatni zawodnik na mecie biegu.

Organizator

Regulamin

Rejestracja

RZ

fot. Organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce