Lublin rozpocznie 5. kolejkę GP zBiegiemNatury

 

Lublin rozpocznie 5. kolejkę GP zBiegiemNatury


Opublikowane w czw., 06/02/2014 - 13:19

W sobotę (8.02) w lubelskim Lesie Dąbrowa rozpocznie się piąta kolejka zawodów w ramach ogólnopolskiego cyklu Grand Prix zBiegiemNatury. Z kolei w niedzielę – również po raz piąty - będą biegać mieszkańcy Warszawy. Elektroniczne zapisy trwają jeszcze tylko do biegu w Warszawie (do końca dnia w czwartek, 6.02).

Liderem lubelskiej edycji jest Kamil Młynarz, który ma na koncie 3 zwycięstwa. Wśród pań rywalizacja jest bardziej zacięta. Dwukrotnie zwyciężała Joanna Wasilewska, jednak opuściła 2 starty, dlatego o tym, czy będzie sklasyfikowana, dowiemy się po ostatnim biegu. Przypominamy bowiem, że aby móc wziąć udział w rywalizacji o najwyższe miejsca trzeba ukończyć co najmniej 4 z 6 biegów. Jedyną z pań z czołówki, która biegała we wszystkich dotychczas rozegranych zawodach jest Marta Kloc, która w 4 biegach zajmowała 2 miejsce. Szanse na końcowy sukces mają także Katarzyna Pruszczak oraz Karolina Zygo. Obie panie mają po 3 starty na koncie. Do rywalizacji może włączyć się także Agnieszka Sokal.

Mimo że do zakończenia warszawskiej edycji zawodów pozostały jeszcze dwa biegi (wliczając niedzielny), już dziś znamy zwycięzcę klasyfikacji generalnej. Jest to Rafał Rusiniak, który wygrał wszystkie dotychczas rozegrane biegi. Wśród pań największe szanse na końcowy sukces ma Joanna Schab, która wygrała 3 biegi. Joanna nie może być jednak pewna wygranej, bowiem jak dotąd opuściła jeden start.

Po zamknięciu elektronicznych zapisów, możliwość zarejestrowania się do biegów będzie jedynie w biurze zawodów w dniu biegu. Będzie ono otwarte w godz. 8:30-10:30. W obu miastach biuro zlokalizowane będzie w okolicy mety biegu. W Lublinie w pobliżu parkingu przy ulicy Osmolickiej, a w Warszawie na terenie Polany Rekreacyjnej.

Również w biurze będzie można zapisać dzieci i młodzież startujące w cyklu "Dzieciaki zBiegiemNatury", w którym mogą startować nawet kilkunastomiesięczne dzieci.

Start biegu głównego – godzina 11:00. O godz. 10:30 odbędzie się wspólna rozgrzewka. Od godz. 9:30 będą biegać dzieci i młodzież.

Cykl Grand Prix zBiegiemNatury odbywa się w 11. miastach. W akcji uczestniczą: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. W każdym z 11 miast uczestniczących w akcji w okresie październik 2013-marzec 2014 odbędzie się po 6 biegów na dystansie 5 km. Partnerem lubelskiej edycji zawodów jest Miasto Lublin, z kolei warszawskiej - Miasto Warszawa. Zawody w Lublinie odbywają się na terenie Nadleśnictwa Świdnik.

Szczegóły dotyczące akcji oraz zapisy znajdują się na stronie www.zBiegiemNatury.pl. Zapraszamy także do odwiedzania profilu akcji na Facebooku – www.facebook.com/zBiegiemNatury.

materiały organizatora

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce