Łukasz Zdanowski drugi w Utra Trail Hungary!

Opublikowane w pon., 16/05/2016 - 21:06

Łukasz Zdanowski, drugi zawodnik Baikal Ice Marathon, znowu stanął na podium!

Na zamarzniętym Bajkale debiutował w biegu o trudnych warunkach atmosferycznych. Na Węgrzech zadebiutował na dystansie 115 km. Najwyraźniej były bokser i utalentowany biegacz, który tę drugą dyscyplinę trenuje dopiero od 4 lat, wie co to szczęście debiutanta.

Ultramaraton o 4100m przewyższeń w górę i w dół, z trasą wiodącą przez las, góry i odcinki asfaltowe Łukasz Zdanowski pokonał w czasie 12:49:07 i zajął drugie miejsce w kwalifikacji open, chociaż w jego opinii nie było idealnie.

„Błędów jak zwykle się nie ustrzegłem na trasie, ale po to miał być ten bieg. Jako sprawdzian przed docelowym startem. Teraz pozostaje tylko wyciągnąć wnioski oraz w końcu się zregenerować” - podsumował na swoim profilu Łukasz, który ustąpił jedynie Miklosowi Kissowi.

Miklos, który w Biegu 7 Dolin A.D. 2015 był drugi, metę Ultra Trail Hungary minął z czasem 12:23:00. Trzecie miejsce zajął Jakus Béla, który w zeszłym roku ukończył UTH jako siódmy zawodnik.

Pierwszą dziesiątkę zamknął inny Polak, Oskar Zimny, który uzyskał czas 14:52:21. W kolejnej dziesiątce uplasowało się jeszcze trzech rodaków: Tomasz Chmielewski (15. miejsce), Seweryn Socha (16.) i Jarosław Haczyk (17.).

Wśród pań najwyżej sklasyfikowaną Polką była Natalia Haczyk, która zajęła 91. miejsce open i 9. miejsce wśród pań. W biegu rozgrywanym w Szentendre wzięło udział 44 Polaków.