Majówka w Kołobrzegu na biegowo? Dla spartathlończyków na pewno

 

Majówka w Kołobrzegu na biegowo? Dla spartathlończyków na pewno


Opublikowane w wt., 29/04/2014 - 15:16

 

Jeśli jeszcze nie macie zaplanowanej majówki, to warto rozważyć spędzenie jej na sportowo w Kołobrzegu.

​Głównym wydarzeniem majowego weekendu będzie Maraton Kołobrzeg. Ten bieg wyróżnia się piękną trasą, która biegnie ulicami uzdrowiskowej części miasta, tuż przy plaży. Biegacze spragnieni morza mogą pokonać dystans 1800m dzielący start honorowy od startu ostrego, plażą lub wodą.

Na przebiegnięcie całości mają 6 godzin, ale w połowie trasy obowiązuje limit pośredni. Przy latarni w Gąskach należy się stawić przed upływem 3 godzin i 15 minut.

Atmosfera tych zawodów z całą pewnością będzie niezapomniana. Swój 150. bieg na dystansie maratonu i ultramaratonu będzie tu świętował Edward Dudek. Dla jego kolegi z trasy Spartathlonu, Stanisława Giemzy będzie to już prawdopodobnie 250 maraton, a reprezentacja Spartathlończyków w Kołobrzegu będzie znacznie większa.

– W sztabie organizacyjnym tego biegu pracują sami kołobrzescy maratończycy, więc potrafią zadbać o klimat i atmosferę. Trasa jest niesamowita, a do Kołobrzegu warto przyjechać w długi weekend, bo będzie wyjątkowy. W planie jest szereg imprez sportowych, turystycznych, kulturalnych. Pierwszy raz będzie organizowany Kołobrzeski Festiwal Zdrowia – zachęca do udziału w maratonie jego dyrektor, Przemysław Kiełkowski.

Organizator potwierdza, że mimo upływu regulaminowego terminu zapisów, zgłoszenia będą przyjmowane do dnia zawodów lub wyczerpania miejsc na liście startowej. Nie zmieni się też cena wpisowego, która aż do 4 maja wynosi 95 zł.

Okazji do biegania w Kołobrzegu będzie więcej. Już 1 maja można wziąć udział w Familijnym Biegu Śniadaniowym. Każdy jego uczestnik startuje z numerem 1 i ma do pokonania 2,5 km. Udział w tym biegu jest bezpłatny.

Wywiad z Łukaszem Wirkusem, zwycięzcą pierwszej edycji imprezy:

Maraton Kołobrzeg

Imprezy Kołobrzeskiego Festiwalu Zdrowia

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce