Majowy maraton w Pradze? Do 13.12 niższe wpisowe

 

Majowy maraton w Pradze? Do 13.12 niższe wpisowe


Opublikowane w czw., 12/12/2013 - 09:23

Maratończycy na słynnym Moście Karola w Pradze

Maraton w Pradze to jedna z najbardziej prestiżowych, a przy tym stosunkowo nieodległych od polskiej granicy imprez tego typu w Europie. Kolejną edycję zaplanowano na 11 maja 2014 r. Decydując się na start do 13 grudnia, zaoszczędzimy kilkanaście euro.

Aktualnie obowiązuje drugi poziom opłaty startowej – 75 euro. Po 13 grudnia wpisowe wzrośnie do 90 euro.  

Użyteczne informacje:

Pakiet startowy:

W ramach wpisowego zawodnik otrzymuje m.in. numer startowy z chipem, plecak startowy z poczęstunkiem, pamiątkowy medal, posiłek na mecie, e-mail i sms z informacją o uzyskanym wyniku, dyplom online, magazyn biegowy RunCzech Magazine, prawo do bezpłatnego transportu środkami komunikacji publicznej (na start najlepiej dojechać metrem), prawo do bezpłatnego wstępu do praskich muzeów i zabytków.

Dodatkowo za 20 euro (przy zamówieniu online) lub 30 euro (na miejscu) można nabyć koszulę Maratonu. Uzyskany wynik czasowy w Maratonie można też wygrawerować na medalu – koszt 6 / 8 euro.

Frekwencja:

W imprezie bierze udział ok. 10 000 biegaczy z blisko 100 krajów świata. W 2013 r. maraton indywidualnie ukończyło 5 641 osób. Rozgrywana była też sztafeta (3 x 10 km +1 x 12,195 km), rywalizacja drużynowa (4 x 42,195 km), bieg dzieci, bieg uniwersytecki, bieg z psami, bieg barmanów (każdy maratończyk otrzymuje 1 bezpłatny numer startowy do biegów towarzyszących, który może przekazać np. rodzinie). 

Trasa:

Trasa posiada atest IAAF/AIMS. Start zlokalizowany jest na praskim Rynku. Trasa w dużej części prowadzi biegaczy nad Wełtawą. Jest względnie płaska, niemniej biegacze pokonują m.in. tunele i wiadukty samochodowe, które w drugiej części dystansu mogą sprawić problemy. Biegu nie ułatwia także kostka brukowa.

Punkty odżywcze (woda, izotonik, owoce, rodzynki, cukier, gąbki) rozstawione są co 5 km. Pomiędzy nimi są punkty z wodą.

Limit trasy:

Maraton startuje o godz. 9:00. Limit trasy to 7 godzin.

Rekord trasy:

Mężczyźni: Eliud Kiptanui, KEN, 2:05:39, 2010 r.

Kobiety: Lydia Cheromei, KEN, 2:22:34, 2011 r.

Opieka medyczna:

Organizator zapewnia m.in. defibrylatory.

Zakwaterowanie:

W czasie imprezy w praskich hotelach i prywatnych kwaterach ceny są wyższe niż zazwyczaj. Przy wczesnej rezerwacji hotelu można znaleźć oferty za 30-60 euro za pokój dwuosobowy. Miejsce w domu studenckim (np. na ul. Zikova) to koszt ok. 20 euro za pokój dwuosobowy. 

Targi Expo – biuro zawodów

Trwają 3 dni i odbywają się bezpośrednio przed Maratonem (w dniu imprezy już nie). Na terenie targów (Incheba Expo Praha, Plac Przemysłowy) działa biuro zawodów, w którym biegacze odbierają pakiety startowe. Na targi najlepiej jest dojechać metrem (linia „C” do przystanku Vitavska) lub tramwajem (14, 17, 24 do przystanku Výstaviště Holešovice)

Oficjalna strona zawodów:

http://www.runczech.com/pl/wydarzenie/volkswagen-marathon-prague/index.shtml

Rejestracja:

https://www.runczech.com/srv/www/qf/en/ramjet/registration?subeventId=2

Należy założyć konto użytkownika. Płatności można dokonać ze zwykłej karty debetowej.

opr. gr

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce