Mammut - Ultra Sky Marathon 1xBabia już oficjalnie! Prawie maratonem na Babią Górę

 

Mammut - Ultra Sky Marathon 1xBabia już oficjalnie! Prawie maratonem na Babią Górę


Opublikowane w śr., 14/05/2014 - 12:38

Organizatorzy Mammut Sky Ultramarathonu postanowili odpowiedzieć na prośby biegaczy i do programu imprezy dołączyli także dystans maratoński. No prawie maratoński, bo trasa biegu pn. 1xBabia liczyć będzie ok. 39 km. Będzie też łatwiejsza technicznie.

Bieg rozpocznie się o godz. 10:00 i będzie ostatnią, najkrótszą i najłatwiejszą (co nie znaczy, że łatwą) konkurencją ultramaratońskiej niedzieli w Zawoi. Do dyspozycji biegaczy są także dystanse 70 km (3xBabia) oraz 100 km (6xBabia).

Trasa maratonu poprowadzi zawodników m.in. na przełęcz Krowiarki, przez Cyl Hali Śmitanowej, bezdroża południowej strony Babiej Góry do szlaku zielonego i na szczyt góry, i dalej na Perć Przyrodników i do mety, terenami spoza obszaru szlaków turystycznych. Przewyższenie trasy to ok. 2200m.

- Zawodnicy wprawdzie nie będą pokonywać tak ekstremalnych odległości i przewyższeń jak w biegach 3x i 6xBabia, ale wbiegnięcie na Babią Górę i pokonanie prawie 40 km tez jest nie lada wyzwaniem. Trasa będzie poprowadzona w kilku miejscach przez odcinki "dzikie" czyli poza ścieżkami i drogami. Również na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego będzie okazja poznać miejsca na co dzień niedostępne dla turystów - informuje Paweł Racułt, współorganizator imprezy. 

Limit trasy ustalono na 10 godzin. Na trasie będzie można skorzystać z punktów żywieniowych. 

Zapisy do 1xBabia rozpoczną się 15 maja o godz. 8:00. Wpisowe to 110 zł. W pakiecie startowym znajdzie się m.in. koszulka techniczna.

Strona biegu

GR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce